Підживлення із йоду для високого врожаю
Так, наприклад, обприскування малини та суниці по зав’язі розчином йодистого калію в концентрації 2-3 г на 10 л води (5-6 л на погонний метр насаджень) удвічі підвищує вміст йоду, а отже, і плодів буде значно більше.
Збільшується врожай не лише фруктів, а й овочевих культур. Наприклад, якщо обприскати картоплю в період зав’язування бульб 0,1-відсотковим розчином йодистого калію, то засіки у льоху суттєво поповняться. До того ж бульби краще зберігатимуться — майже не гниють і довше не проростають.
Розчин йоду для капусти
40 крапель йоду розводяться у відрі води, розчином, що вийшов, поливається капуста на самому початку формування качанів. На одну рослину повинен йти приблизно літр розчину.
Лікування фітофторозу
Уражені рослини обробляють двічі на день протягом 10-12 днів. Для цього використовується 10 літрів води, літр сироватки, 40 крапель йоду та одна столова ложка перекису. При тяжкій стадії захворювання рослин обприскування можна проводити тричі на день.
Йод для огірків – лікування несправжньої борошнистої роси
Для обробки йодом огірків беруть 10 крапель йоду розводяться в 9 літрах води, отриманий розчин додається літр знежиреного молока. Цією сумішшю рясно обприскуються уражені батоги огірків. Також можна кілька разів полити огірки йодом: на етапі культивування та при висадженні розсади огірків у ґрунт. Це забезпечить додатковий захист від хвороб.
Йод та плодова гнилизна дерев
10 крапель йоду на 10 літрів води, розчином обприскуються дерева протягом місяця до збору врожаю. Через 3-4 дні після першого сеансу рекомендується повторити процедуру.
Нагадаємо, раніше ми розповідали, з якими хворобами допоможе впоратися йодна сітка.