Вівторок, 25 Січня, 2022
ГоловнаНовиниЧи потрібна вакцинація перехворілим?

Чи потрібна вакцинація перехворілим?

Этот материал также доступен на русском языке
Відповідає вірусолог, завідувачка відділу респіраторних та інших вірусних інфекцій Інституту епідеміології та інфекційних хвороб імені Л. В. Громашевського НАМН України, докторка медичних наук, професорка Алла Мироненко:

Люди можуть хворіти повторно

Майже кожна вакцина надходить спочатку у кров, лімфатичну систему тощо. А природний респіраторний вірус відразу потрапляє на слизову оболонку носоглотки, де підключаються різні фактори, йде реакція. І здорова людина, яка не має імунодефіциту, не приймає хіміотерапію (як онкохворі) або імуносупресію (після трансплантації), захищена після перенесеної інфекції.

Якщо ж людина отримала щеплення проти коронавірусу, то в крові у неї є антитіла, можливо, навіть високі титри, проте респіраторний тракт не захищений. Місцевий імунітет не виробився так, як під час атаки природної інфекції.

Зазвичай такі люди можуть хворіти повторно, але легше: болить горло, нежить (може і не бути), кашель. Скільки разів вакцину не вводили в кров, людина може бути вразливою перед вірусом. Ось у Китаї вже вигадали вакцину, яка розпорошується в носі. Є надія, що зявиться захист і на «вхідних воротах».

Пришеплювати нескінченно не можна

Запас імунокомпетентних клітин вичерпується. Сучасні вакцини зроблені на основі фрагмента РНК у ліпідній оболонці, що зливається з оболонкою клітини та проникає всередину. РНК вбудовується в молекулу генетичної інформації клітини, і ця клітина синтезує вірусні білки.

Саме на чужорідні білки імунна система відповідає утворенням антитіл. А де гальма? Це припиниться, колизагине клітка? Не зрозуміло.

Разом із журналістами ми провели цікавий експеримент. 16 осіб, які перехворіли на
коронавірус, потім прищепилися різними вакцинами і зробили аналіз на антитіла. У двох людей тест-система «побачила» так багато антитіл, що прилад, який «читає» результат, не впорався.

За матеріалами fakty.ua

Читайте також:

Нове на сайті