Вівторок, 17 Травня, 2022
ГоловнаНовини«Сади перемоги»: українцям пропонують вирощувати продукти на доступних ділянках через очікувану нестачу...

«Сади перемоги»: українцям пропонують вирощувати продукти на доступних ділянках через очікувану нестачу їжі під час війни

Этот материал также доступен на русском языке
У країні стартувала ініціатива «Сади перемоги» – всеукраїнська кампанія. Вона спрямована на ефективне використання доступних земельних ділянок та спрямування всіх ресурсів для вирощування продуктів харчування, щоб не допустити продовольчу кризу в Україні.

Кампанія реалізується Міністерством розвитку громад та територій та Міністерством аграрної політики й продовольства спільно з проєктом міжнародної технічної допомоги «Супровід урядових реформ в Україні» (SURGe), що впроваджується Alinea International за фінансової підтримки уряду Канади, йдеться на сторінці ініціативи у Facebook.

«Через війну, яку розпочала Росія проти України, у 2022 році ми можемо недоотримати близько 42% щорічного врожаю зернових і зернобобових; 53% врожаю гречки; 68% врожаю помідорів; 36% врожаю картоплі, 46% врожаю цибулі; 38% врожаю моркви; 45% врожаю огірків, 32% врожаю капусти; 35% врожаю буряків та багатьох інших культур, що вирощувалися на наших територіях», – зазначають ініціатори.

На практиці це означає, що третина українців матимуть проблеми в отриманні достатньої кількості харчових продуктів, що є реальною загрозою, яка потребує швидкої та дієвої відповіді.

Ініціатори закликають усіх українців засадити кожний можливий клаптик у своєму домогосподарстві, на балконі чи біля будинку, а місцеві громади – мобілізувати зусилля та використати для вирощування продовольства усі доступні земельні ресурси, включаючи пустирі, задні двори, парки та галявини.

Своєю чергою бізнес та міжнародних партнерів закликають допомогти українцям насінням, добривами, новітніми технологіями вирощування, пальним та технікою для обробки землі, обладнанням для переробки та зберігання продуктів.

Організатори мають намір надавати консультаційну підтримку громадам та домогосподарствам як організувати «сади перемоги», як ефективно вирощувати, зберігати та переробляти вирощену продукцію, а також активно заохочувати кожного громадянина приєднатися до вирощування їжі вдома.

Ця ініціатива має історичні аналоги

Так, у Канаді, яка фінансує нинішній проєкт, спочатку ще під час Першої світової війни було організовано акцію «Сад у кожний будинок»: домовласників заохочували займатися садівництвом та утриманням курей. В результаті по всій країні до 1944 року було висаджено близько 209,2 тисячі «садів перемоги». Зокрема, 1944 року в рамках цієї ініціативи там було вирощено 57 тисяч тонн овочів.

У США протягом усього Другої світової війни майже третина всіх вирощених овочів походила з «садів перемоги». Зазначається, що у травні 1943 року у США було засаджено 18 мільйонів таких ділянок, зокрема 12 мільйонів у містах.

 

 

Нове на сайті