П’ятниця, 24 Травня, 2024
ГоловнаНовиниІндексація навіть не 7,9%: скільки реально отримають пенсіонери в березні (відео)

Індексація навіть не 7,9%: скільки реально отримають пенсіонери в березні (відео)

Этот материал также доступен на русском языке
Уряд нарешті офіційно ухвалив рішення про індексацію пенсій у березні. Індексація навіть не 8%, а на 7,9%. Люди при цьому обурені, бо обіцяли одне, а отримали інше.

Якщо ми говоримо про звичайні пенсії за віком, то на 7,9% зросте не сама пенсія, а зарплата, яка використовується у формулі розрахунку. Тобто на виході не завжди можна отримати ті самі очікувані відсотки, які анонсувалися, вони можуть бути ще меншими.

  • Чому пенсії в березні індексують тільки на 7,9%?
  • Кого уряд звинувачує в обмані пенсіонерів?
  • Хто з пенсіонерів отримає “втішні” 100 грн?

На всі ці запитання в новому відео на нашому Youtube-каналі відповідає експерт із пенсійної справи, журналіст Сергій Коробкін.

Який відсоток індексації пенсій у березні 2024 року

Якщо, скажімо, пенсія понад 4 000-5 000 грн, то відсоток індексації таким і вийде. А ось якщо у вас пенсія менша за 3 000 грн, то вона зростає насамперед не за рахунок індексації, а за рахунок збільшення мінімальних виплат.

Тобто основний розмір пенсії буде проіндексовано, але він все одно маленький і буде доплата до мінімальної пенсії.

Минулого року було запроваджено такі доплати до мінімалки – 2 520 грн, 2 760 грн, 3 000 грн або 3120 грн, усе залежало від того, чи працює людина, скільки в неї стажу, який вік тощо.

З 1 березня 2024 року ці доплати зростають на 200 грн або трошки більше. Це будуть доплати до 2 720 грн, 2 980 грн, 3 240 грн і 3370 грн, згідно з проєктом Постанови Кабміну.

Як змінився прожитковий мінімум і на що він впливає

Також має зрости прожитковий мінімум, ще з 1 січня він зріс, але пенсії піднімають тільки зараз.

Мінімальна пенсія 2 361 грн дорівнює прожитковому мінімуму, і менше не може бути жодної пенсії, ні в кого.

Також від прожиткового мінімуму зростають різні доплати, зокрема, доплати за стаж, доплати ветеранам війни.

Важливо не заплутатися, бо індексація і питання мінімальних виплат накладається одне на інше. У когось за фактом пенсія зросте через індексацію, у когось через збільшення мінімалки.

Якою буде мінімальна індексація пенсій 2024 року

Анонсують, що мінімальна індексація буде 100 грн, а максимальна 1 500 грн, як торік. Зокрема, тим, хто пішов на пенсію у 2021, 2022, 2023 роках, за фактом пенсії не індексують. Таким особам просто встановлюють надбавку 100 гривень. 

А 1 500 грн – максимальний розмір індексації – зможе отримати та людина, у якої пенсія починається приблизно від 19 000 грн і більше.

Кого торкнеться індексація в березні 2024 року

Індексацією обіцяють охопити більшість видів пенсії: звичайні пенсії за віком, за інвалідністю, через втрату годувальника, пенсії військових, пенсій науковців, пенсії держслужбовців, чорнобильські пенсії. Поки що за дужками залишаються спеціальні пенсії суддів і прокурорів.

Очікується, що мінімальні пенсії зростуть приблизно на 200 грн. В уряді запевнили, що зростання цін у нас за рік лише 5%, тому така індексація все перекриває.

Дискримінація без гарантій пенсії – підводні камені нового Трудового кодексу (відео)

Маніпуляції з присмаком брехні – експертний розбір звіту Мінсоцполітики (відео)

Нове на сайті

купити ноутбук Львів, ціни в Україні