Новини

Молоко в раціоні людей літнього віку: більше користі чи шкоди – несподіваний висновок медиків

Сьогодні, 1 червня, відзначається Всесвітній день молока. Цей продукт люблять і дорослі, і діти, але чи можна його вживати пенсіонерам, чи не шкодить воно здоров’ю – відповіді на ці та інші питання знайдете у нашій публікації.

Раніше ми розповідали, чи можна вживати молоко людям віком 50+.

У чому користь молока

Біологічна цінність питного молока визначається вмістом повноцінних білків, поліненасичених жирних кислот, фосфатидів, мінеральних речовин, вітамінів. Молоко забезпечує потребу організму людини у жиророзчинних вітамінах на 20—30 %, у вітамінах B2 і B6 — на 70 %, у вітаміні В12 — майже на 100 %. Всі речовини у молоці перебувають в оптимальному співвідношенні. Тож не дивно, що дієтологи та нутріціологи рекомендують включати молочні продукти у щоденний раціон.

Чи можна молоко людям похилого віку

Попри великий перелік корисних властивостей, вживання молока варто обмежити людям старшого віку. Медики відзначають, що з роками може розвиватися алергія на молочний білок, якої не було в молоді роки.

Непереносність лактози – це не здатність організму виробляти ферменту, необхідного для перетравлення лактози, яка міститься в молоці. Чимало людей різного віку мають таку особливість. З роками вона проявляється частіше. Це може призвести до дискомфорту в травній системі, здуття живота та діареї. З віком ця проблема може спіткати і літніх людей, які раніше її не мали.

Попри те, що молоко містить кальцій, воно ще містить вакценову кислоту, яка перешкоджає зрощуванню кісток при переломах. При сечокам’яній хворобі, яка нерідко діагностується у людей старшого віку, призначають безмолочну дієту. Пальмітинова кислота, яка є в молоці, здатна накопичуватися. Якщо людина вживала молоко протягом багатьох років у великих кількостях, то у літньому віці перенасичення пальмітовою кислотою може мати негативний вплив на організм.

Отже, молоко не повинне бути повністю виключене з раціону людей старшого віку. Проте вживати його слід у помірній кількості.

Новое на сайте

  • Новини

Як уникнути чужих штрафів за порушення Правил дорожнього руху

Якщо ви отримали штраф за порушення ПДР, хоча не були за кермом, важливо вчасно призначити…

05/04/2025 18:35
  • Новини

Обов’язкова частка у спадщині: хто має право отримати майно навіть без згадки в заповіті

У деяких випадках заповіт не має сили — частина спадку належить родичам за законом. Хто…

05/04/2025 17:38
  • Новини

Аромат дитинства: класичний пісочний пиріг із домашнім варенням

Шукаєте простий і смачний рецепт до чаю? Цей пісочний пиріг із варенням підкорює з першого…

05/04/2025 16:38
  • Новини

Кому потрібно терміново подати нову заяву на субсидію — пояснення від ПФУ

Автоматичне перепризначення субсидій стосується більшості домогосподарств. Але якщо змінився склад сім’ї або майновий стан —…

05/04/2025 15:22
  • Новини

Вирощування батату: інструкція для початківців та досвідчених городників

Батат, або солодка картопля, – смачний та корисний продукт. Якщо ви хочете виростити його самостійно,…

05/04/2025 12:48
  • Новини

Нові види фінансового шахрайства: як пенсіонеру не втратити гроші через банкомат

Схеми шахраїв стають дедалі витонченішими. Вони використовують фейкові клавіатури, коментарі з фішинговими посиланнями й фальшиві…

05/04/2025 11:38