Так, розмір абонентської плати рахується виходячи із споживання за минулий рік.
Весь газ у кубометрах, які витратили, множать на тариф та ділять на 12 місяців. Те, що вийшло – абонплата, пише Обозреватель.
Тариф по облгазах відрізняється. Він залежить і від довжини труб, і від зарплат для підприємства, і від супутніх витрат.
“За основу береться обсяг споживання газу протягом “газового року”. Це проміжок часу з початку жовтня до кінця вересня. Сума кубів газу, спожитого за рік, множиться на тариф на доставку. Результат ділиться на 12 рівних платежів, які виплачуються щомісяця протягом року”, – пояснили у прес-службі Регіональної газової компанії.
До 1 січня українці платили, виходячи з обсягів споживання з 1 жовтня 2020-го по 30 вересня 2021-го. А з 1 січня платитимемо з розрахунку того газу, який споживали з жовтня 2021-го до кінця вересня 2022-го.
Виходить так, що якщо в той період ви витрачали більше газу, то сума в платіжках зросте, якщо ж споживання було меншим, то зможете платити менше.
Ще влітку в Україні було запроваджено мораторій на підвищення деяких тарифів. Серед них: тарифи на газ, опалення та гарячу воду. Їх не перераховуватимуть як мінімум до кінця опалювального сезону.
Нагадаємо, раніше ми розповідали, які тарифи встановлені на воду, світло та газ з 1 січня 2023 року.
Частина споживачів газу можуть отримати знижку на блакитне паливо. Про що повідомив головний газопостачальник країни.
Частина українців можуть отримати гуманітарну допомогу у вигляді продуктів харчування. Забезпечується адресна доставка продуктових наборів.
Якщо ви збираєтеся пекти паски на Великодень, то пропонуємо спробувати цей рецепт великодньої випічки. Паска…
Частині внутрішньо переміщених осіб потрібно подати заяву до Пенсійного фонду. В іншому разі виплату пенсії…
Росія продовжує обстрілювати мирні населені пункти України. У Генштабі ЗСУ детально розповіли про ситуацію на…
У пенсіонерів оплата комунальних послуг часто забирає більшу частину доходу. Але не всі зобов’язані платити.…