Новини

Долар стрибнув ще на 3 гривні за тиждень: що чекати у кінці року

Курс долара в Україні за останній тиждень виріс на 3 гривні і перевищив позначку 40 гривень. Станом на 28 липня, долар у банківських обмінниках подешевшав на 65 копійок порівняно з учорашнім днем ​​- до 40,45 грн/дол. Курс євро став нижчим на 63 копійки – 40,83 грн/євро, пише today.ua.

На думку фінансового аналітика Віталія Шапрана, під впливом рішень НБУ і надлишку безготівкової валюти, що утворився, на ринку долар вже найближчим часом подешевшає.

За словами першої заступникки голови НБУ Катерини Рожкової, на кінець 2022 року міжнародні резерви НБУ становитимуть 21 млрд доларів. Цієї суми достатньо підтримки стабільності національної валюти. Прогнозується, що вище за 40 грн/долар курс скакати більше не буде.

Національний банк девальвував гривню більше, ніж очікувалося, тому курс підскочив, однак паніка скоро пройде і долар з гривнею стабілізуються.

Керівник відділу аналітики ДК Forex Club Андрій Шевчишин вважає, що після того, як ПриватБанк та monobank на початку липня змінили курси, було очевидно, що Нацбанк перейде на вищий курс. Так і сталося.

Як відомо, напередодні підписання зернової угоди Нацбанк України на 25% підвищив офіційний курс долара. Таким чином, долар подорожчав з 29,5 грн до 36,57 грн/дол. Карткові курси валют банки намагаються тримати на рівні нового офіційного курсу, проте НБУ не забороняє фінустановам, як і раніше, встановлювати свої курси.

Новое на сайте

  • Новини

5 помилок при квашенні капусти: чому вона не виходить хрусткою і смачною

Квашена капуста — проста, недорога та дуже корисна заготівля, але інколи навіть досвідченим господиням вона…

19/11/2025 05:31
  • Новини

19 листопада погода погіршиться: які області першими відчують негоду

Атмосферні фронти накриють країну. Сніг, дощ і мороз: чого ще чекати Україні цієї середи?

18/11/2025 22:30
  • Новини

Магнітна буря завтра: космічна погода демонструє стабільність, але є нюанси

Спокійна доба попереду. Чому прогноз геомагнітної активності на 19 листопада тішить фахівців?

18/11/2025 21:30
  • Новини

Шість тисяч гривень щомісяця: кому держава підніме мінімальну пенсію

Соціальний бонус на постійній основі. Які категорії пенсіонерів отримають подвоєні виплати?

18/11/2025 20:30
  • Новини

100% смертність без лікування: в Україну повернулася страшна хвороба часів Першої світової

Війна дронів спричинила медичний колапс на фронті. Як затримка евакуації перетворює “звичайні” рани на смертельні?

18/11/2025 19:30
  • Новини

Чи буде зимою світло в оселях: в Укренерго спрогнозували ситуацію

Відключення від електромережі в деяких регіонах сягають 12 годин на добу, і це у листопаді.…

18/11/2025 18:30