Тиск часто змінюється від хвилювань. Дуже розпереживалися – і він різко підскочив. Емоції на нулі – і він може легко знизитися. Зв’язок із психосоматикою очевидний. Гіпертонія та гіпотонія є захворюваннями, які часто бувають саме психосоматичними, і за кожне з них відповідають різні емоції, не лише хвилювання. Звичайно, при лікуванні цих станів лікар мусить оцінити і саме серце, але душевний баланс слід врахувати, інакше симптоми повторюватимуться знову або хвороба переросте у хронічну.
Насамперед, на наше серце впливає тривалий стрес. Короткий теж впливає – пульс частішає, серце буквально готове вистрибнути з грудей. Але в рідкісних коротких стресових ситуаціях шкоди це не завдає. А от якщо вони повторюються або тривають довго, серце й далі існує у такому ритмі, що дуже складно.
Під час лікування гіпертонії важливо не лише вживати ліки, а й навчатися боротися з тривогами, страхами, панічними атаками, а також повертати у життя позитив та легкість.
Якщо високий тиск часто супроводжує надто активних та агресивних людей, то зі зниженим усе навпаки. Його викликають:
Лікування також буде комплексним, і психологічна його частина полягає в тому, щоб навчитися розуміти, чому страшно або не хочеться робити щось у житті, звідки береться невпевненість у собі, скутість, закритість. Важливо усвідомити свій потенціал та навчитися його реалізовувати. Також треба навчитися ставити цілі та покроково їх виконувати.
Читайте також:
З 2025 року в Україні діють нові правила для отримувачів виплат за інвалідністю.
Громадяни, які належать до визначених категорій, можуть отримати квітневу гуманітарну допомогу у вигляді продуктового набору.…
6 квітня - Всесвітній день настільного тенісу, Всесвітній день фізичної активності, Глобальний тиждень здоровя підлітків.…
При розрахунку розміру пенсії беруть до уваги страховий стаж і розмір офіційної зарплати, з якої…
Якщо ви хочете приготувати розсипчастий та ароматний рис, то радимо при приготуванні додати лише один…
Більшість садівників, помітивши клей на деревах, нічого не роблять, вважаючи цей симптом незначним, проте що…