За інформацією Міністерства соціальної політики, такі перевірки, або верифікації, Мінфін проводить із 2016 року. Він перевіряє субсидіантів у різних держреєстрах, і якщо знаходить якісь невідповідності, просить органи соцзахисту розібратися.
Статистика показує, що істотні розбіжності виявляються лише у 7% рекомендацій Мінфіну щодо результатів таких перевірок.
– Люди знають, що зазначені ними відомості будуть перевірені та намагаються правильно заповнювати декларації. Найчастіше у декларації не повідомляють про покупки, вартість яких перевищує 50 тис. грн. Це виявляється під час роботи з даними банків, – зазначила міністр соціальної політики Марина Лазебна.
Наразі перевірками займатиметься Національна соціальна сервісна служба. Але вона, як і Мінфін, не ходитиме з перевірками по квартирах. Робота буде максимально автоматизована із застосуванням ризик-орієнтованого підходу. Критерії для включення до програми одержувачів субсидій за потреби будуть і надалі коригуватися, але тільки після закінчення опалювального сезону.
– Поки що ми лише уточнюємо окремі моменти, щоб дати можливість більшій кількості людей скористатися програмою субсидій. Наприклад, людина продала квартиру, яка була єдиним житлом, і купила нову. Тому ми хочемо передбачити, щоб отриманий нею дохід не враховувався під час розрахунку субсидії, – підсумувала Марина Лазебна.
Читайте також:
Хто має оплачувати повірку газових лічильників та коли це потрібно робити. Усі нюанси процедури.
Одна категорія пенсіонерів має право на безоплатні путівки на санаторно-курортне лікування. Як їх отримати.
Іноді пенсіонери отримують пенсію не в тому розмірі, на який розраховували. У Пенсійному фонді України…
У ПриватБанку запустили нововведення, яке значно спрощує процес переказу коштів. Як парцюватиме нова функція -…
Навіть після миття холодильника неприємний запах залишається? Розповідаємо, як його позбітися.
У 2025 році право вийти на пенсію у 60 років мають ті, хто набув щонайменше…