За інформацією Міністерства соціальної політики, такі перевірки, або верифікації, Мінфін проводить із 2016 року. Він перевіряє субсидіантів у різних держреєстрах, і якщо знаходить якісь невідповідності, просить органи соцзахисту розібратися.
Статистика показує, що істотні розбіжності виявляються лише у 7% рекомендацій Мінфіну щодо результатів таких перевірок.
– Люди знають, що зазначені ними відомості будуть перевірені та намагаються правильно заповнювати декларації. Найчастіше у декларації не повідомляють про покупки, вартість яких перевищує 50 тис. грн. Це виявляється під час роботи з даними банків, – зазначила міністр соціальної політики Марина Лазебна.
Наразі перевірками займатиметься Національна соціальна сервісна служба. Але вона, як і Мінфін, не ходитиме з перевірками по квартирах. Робота буде максимально автоматизована із застосуванням ризик-орієнтованого підходу. Критерії для включення до програми одержувачів субсидій за потреби будуть і надалі коригуватися, але тільки після закінчення опалювального сезону.
– Поки що ми лише уточнюємо окремі моменти, щоб дати можливість більшій кількості людей скористатися програмою субсидій. Наприклад, людина продала квартиру, яка була єдиним житлом, і купила нову. Тому ми хочемо передбачити, щоб отриманий нею дохід не враховувався під час розрахунку субсидії, – підсумувала Марина Лазебна.
Читайте також:
Досвідчені овочівники розповіли, чим потрібно підживити кабачки та цукіні, щоб урожаю вистачило і для власного…
7 квітня очікується мокрий сніг у північних та місцями центральних областях, у західних - подекуди…
Чи варто турбуватися про здоров'я? Чи будуть геомагнітні хвилювання цього дня?
Яскравий та позитивний тиждень, особливо для тих, хто займається питаннями соціальної інтеграції, особистісного розвитку, професійної…
Для того щоб сплатити комунальні послуги, вже давно не обов'язково в будь-яку погоду виходити з…
Про унікальні властивості кропиви люди знають з давніх-давен. За старих часів з кропиви ткали полотно.…