Погіршує ситуацію і відсутність професійних сховищ, тому дешевше картоплю привезти з-за кордону, розповів директор Інституту картоплярства, кандидат сільськогосподарських наук Микола Фурдига.
– Де дешевше – звідти й везуть. У міжсезоння всі хочуть їсти нормальну картоплю. А у нас практично вся вирощена у присадибному господарстві, немає нормальних професійних сховищ. От і купуємо в Азербайджані, Єгипті, Алжирі, Ізраїлі. Слід зазначити, що чорнозем – це не найкращий ґрунт для картоплі. Ось пройшов дощ, а потім довго нема вологи – і все. Картопля немов у броні, не росте. Тож краще піщані ґрунти, – наголосив учений.
Також Микола Фурдига розповів, що купувати миту картоплю, яку часто продають у супермаркетах можна, адже на якість бульб це не впливає.
– У цьому жодного негативу немає – це не фрукти, які після миття можуть почати псуватися. Тим паче є не тільки мокре миття, а й сухе – спеціальними щітками обробляють. Просто покращується зовнішній вигляд, щоб краще продавалася. А якщо в супермаркетах продають картоплю з налиплими грудками землі – це просто для економії, – застеріг фахівець.
Читайте також:
З 2025 року в Україні діють нові правила для отримувачів виплат за інвалідністю.
Громадяни, які належать до визначених категорій, можуть отримати квітневу гуманітарну допомогу у вигляді продуктового набору.…
6 квітня - Всесвітній день настільного тенісу, Всесвітній день фізичної активності, Глобальний тиждень здоровя підлітків.…
При розрахунку розміру пенсії беруть до уваги страховий стаж і розмір офіційної зарплати, з якої…
Якщо ви хочете приготувати розсипчастий та ароматний рис, то радимо при приготуванні додати лише один…
Більшість садівників, помітивши клей на деревах, нічого не роблять, вважаючи цей симптом незначним, проте що…