– Найурожайніші українські сорти – Княгиня та Містерія, вони дають до 100 тонн з гектара. На жаль, середня врожайність коливається на рівні 16–20 тонн. А в Європі, наприклад, цей показник становить 40–50 тонн, – наголосив Фурдига.
Фахівець пояснює таку низьку врожайність популярних сортів тим, що в Україні картоплю вирощують переважно на присадибних ділянках, промислові виробництва значно менші.
– В Україні щорічно виробляється плюс-мінус 20 млн. тонн картоплі (загальна площа під цією культурою – близько 1,4 млн. га). Але проблема в тому, що 90% урожаю вирощено на присадибних ділянках сільських жителів, дачників. Вони, як правило, один сорт посадили і його весь час використовують (викопали, відібрали садивну картоплю, наступного року знову посадили). А промислове виробництво, фермерські господарства, де використовуються нові високопродуктивні сорти, сучасні технології та добрива – лише 10%. Ось у результаті і виходить така низька середня врожайність, – уточнює вчений.
Також Микола Фурдига зазначає, що українці все більше починають усвідомлювати необхідність купувати готовий овоч, а не вирощувати його самотужки, витрачаючи час, сили та кошти.
Читайте також:
Частина пенсіонерів можуть отримати безкоштовні продукти харчування від відомого міжнародного фонду. Як це зробити.
Частина українців можуть залишитися без пенсій. Які вимоги потрібно обов'язково виконати, щоб отримувати пенсійні виплати.
21 травня в Україні відзначають Всесвітній день культурного різноманіття в ім’я діалогу та розвитку, Міжнародний…
Статистика свідчить, що середня українська пенсія становить третину середньої зарплати. Скільки ж пенсії нарахують при…
Погода в Україні на середу, 21 травня у східних областях, місцями у центральних, західних, південних…
Чи будуть геомагнітні хвилювання цього дня: як поводитися метеозалежним.