Вилущену після збирання квасолю треба кілька днів просушити на сонці. Потім насипати її в мішечки, в яких на дно покладено розрізані зубки часнику або насіння кропу (або те, або інше) – цих запахів зернівка не любить.
Зберігати треба в холоді: мороз квасолі не страшний, а от жучки навряд чи виживуть. При температурі від 0 до мінус 9 зернівка перестає розмножуватися, а коли стовпчик термометра перетне позначку мінус 10, вона загине.
Але що робити, якщо морози довго не настають? Відправити зерно на три дні до морозилки. Після цього – на балкон у полотняних мішечках. Не страшно, якщо частину ви плануєте використовувати як насіннєвий матеріал, годиться.
Інший радикальний спосіб проти зернівки – боби потрібно просушити у духовці при температурі 130 градусів протягом 5-7 хв. Але така квасоля для сівби вже не годиться.
Читайте також:
Пральна машина – незамінний помічник у кожній оселі, але майже кожен другий стикається з проблемою…
Частина українців мають змогу отримати грошову допомогу від благодійного фонду "Карітас". Потрібно заповнити онлайн-заявку.
Раптове зниження температури після посадки може стати фатальним для картоплі. Але не поспішайте панікувати!
Цей десерт готували практично всі, і, справді, своїм смаком він нагадує морозиво «Пломбір», що тільки…
Магнітні бурі завдають шкоди нашому здоров'ю та самопочуттю, тому важливо заздалегідь знати, коли геомагнітне поле…
Кількість вимог для отримання допомоги на оплату житлово-комунальних послуг для кількох категорій громадян скоротять. Міністерство…