Четвер, 2 Грудня, 2021
ГоловнаДачаЧим підживити малину перед зимівлею?

Чим підживити малину перед зимівлею?

Этот материал также доступен на русском языке
Внесення добрив восени під малину є надзвичайно важливим для формування врожаю наступного сезону. Перед зимою малині особливо потрібні підвищені дози калію та фосфору.

Калій підвищує морозостійкість

Калій у достатній кількості посилює зимостійкість рослини, а солі фосфору допомагають завершити період вегетації та закласти достатню кількість квіткових бруньок. Саме тому наприкінці літа або на початку осені малину підживлюють фосфорно-калійними добривами.

Найбюджетніший варіант такого підживлення – рослинна зола. Крім високої концентрації вищезгаданих компонентів, у ній міститься цілий комплекс важливих для культури мікроелементів: бор, кальцій, залізо, цинк, селен, фтор, марганець, йод та інші. Зола ще й розкислює і структурує ґрунт. Норма її внесення – 2 кг на квадратний метр.

Її розкидають по поверхні ґрунту, а потім акуратно загортають граблями. За спостереженнями, ягоди на кущах, які регулярно підживлюються золою та пічною сажею, мають вираженіший смак і аромат.

Калімагнезія та калійна селітра

Для осіннього підживлення малини застосовують також калімагнезію (калій + магній) або калійну селітру. Як джерело фосфору годиться суперфосфат (простий або подвійний). Зручно використовувати комплексний монофосфат калію, він містить обидва компоненти. Норма внесення під кожен кущ або квадратний метр насаджень розраховується відповідно до інструкції на упаковці, залежно від концентрації діючих речовин у добривах.

Василь ДМИТРУК, Вінницька область

Читайте також:

Нове на сайті