Якби Ви після призначення пенсії за інвалідністю не працювали, то справді не мали б права на пенсію у віці 60 років.
Однак Ви працюєте з травня 2019-го, придбали не менше 2 років 3 місяці страхового стажу, звісно, якщо працювали офіційно, і роботодавець платив за вас єдиний соціальний внесок. Цей стаж буде врахований при зверненні по переведення на пенсію за віком, тому ваш загальний стаж становитиме 28 років 7 місяців, чого цілком достатньо для призначення пенсії за віком після досягнення 60 років у 2021 році.
Крім того, законодавство передбачає: якщо особа після призначення пенсії за інвалідністю далі працювала та придбала не менше 24 місяців страхового стажу після призначення (попереднього перерахунку) пенсії незалежно від перерв у роботі, у разі переведення вперше з пенсії за інвалідністю на пенсію за віком застосовують показник середньої заробітної плати, визначеної у частині другій статті 40 Закону для призначення пенсії (за три роки, що передують рокові звернення по переведення на пенсію за віком).
Іншими словами, ваша робота в період отримання пенсії за інвалідністю не лише дає право на призначення пенсії за віком після досягнення 60 років, а й дає законні підстави для обчислення зарплати із застосуванням показника середньої заробітної плати, який враховується саме для призначення пенсій уперше – за три роки, що передують року призначення пенсії за віком.
Частина українців можуть отримати грошову допомогу від відомого благодійного фонду. Яким критеріям потрібно відповідати та…
В Україні планують уніфікувати підходи до індексації пенсій — усі виплати будуть переглядатися за єдиним…
Іноді рахунки за електроенергію можуть шокувати. Але не завжди причина – у споживанні. Можливо, винен…
Ваша майбутня пенсія може бути вищою – якщо ви скористаєтеся змінами, які щойно набули чинності.…
Приємний аромат і красива упаковка – ще не ознака хорошої кави. Дізнайтеся, як не помилитися…
Починаючи з 17 липня 2025 року, територіальні центри комплектування та соціальної підтримки (ТЦК та СП)…