Иллюстративное фото
Експерти прогнозують зростання цін, оскільки заводи стали відмовлятися від роботи через збитковість у зв’язку з подорожчанням газу. Про це пише видання «Время».
Для багатьох галузей подорожчання газу з 7-8 гривень за кубометр до 28 гривень за кубометр стало фактично катастрофою. З 34 цукрозаводів в Україні на газі працюють 19. Чотири цукрозаводи вже просто відмовилися від роботи, оскільки з економічної точки зору це невигідно.
Подорожчання газу призвело до того, що витрати на виробництво перевищують вже навіть нинішню собівартість від 25-26 гривень за один кілограм.
«При нинішній ціні газу розрахункова собівартість цукру буде 25-26 гривень за кг. У той час як середня оптова або заводська ціна по Україні сьогодні – 23-24 гривні. Якщо до собівартості 26 гривень додати рентабельність 10% і ПДВ, то ціна в роздріб буде на рівні 30-32 гривень за кг», – пояснює генеральний директор асоціації «Харківцукор» Юрій Ільченко, – собівартість цукру очікується на рівні 30-32 гривень, а відпускна ціна заводів 35-40 гривень за кг. Плюс торговельна надбавка».
Вирощування цукрових буряків стає нерентабельним. Виробники цукру просять в уряду дотації, а також знайти можливість знизити ціну газу для промисловості.
Читайте також:
Запечена курка — це завжди безпрограшний варіант для сімейної вечері чи святкового столу. А якщо…
Буде холодно чи нарешті прийде довгоочікуване тепло? Синоптики зробили прогноз на вихідні.
Яка сонячна активність чекає на українців у суботу? Розповідаємо, чи буде цей день небезпечним для…
Як чорнобривці допомагають захистити город від шкідників, покращити ґрунт і боротися з бур’янами. Поради для…
Шукаєте швидкий і смачний рецепт грибів? Запечіть їх зі спеціями у духовці!
Після нової хвилі масованих ударів дронами влада вирішила зміцнити оборону в окремих регіонах. Президент повідомив,…