Насамперед дуже важливо охолодити картоплю перед тим як занести її до підвалу на зимове зберігання.
Бульби перебирають, видаляючи пошкоджені. У погребі картоплю засипають у засіки висотою до двох метрів. Важливо при цьому не допустити контакту бульб із залізом, бетоном, відкритими ділянками кладки з цегли. Засіки роблять з дерев’яних дощок. Варто врахувати, як влаштована вентиляція в льосі.
При природній слабкій вентиляції бульби у верхньому шарі запотівають. Провокують такі проблеми перепад температур всередині і на поверхні купи картоплі. Для запобігання запотіванню бульби можна вкрити соломою, стружкою або мішковиною.
У процесі зберігання картоплі найважливішим параметром є температура повітря у сховищі. Вона має бути в межах 2-5 градусів.
Картопля краще витримує тепло, ніж холод. Однак при високих температурах швидко псується і проростає. Збереженню бульб сприяє опудрювання крейдою, пересипання сухим цибулевим лушпинням.
Не можна не згадати і про листя горобини. Воно містить фітонциди, які знищують хвороботворні мікроби. Виділення фітонцидів відбувається активніше після подрібнення листя перед засипанням картоплі. Хорошим методом тривалого зберігання картоплі є накриття його торфом, який також має антисептичні властивості.
Читайте також:
23 травня в Україні відзначають День Героїв, День морської піхоти, Всесвітній день спортивної боротьби. Віряни…
Держава оплачує частину комуналки: розповідаємо, кому надають пільги і як їх отримати.
23 травня сухо та сонячно, крім одного регіону: дощитиме лише у західних областях.
Розумні годинники не тільки показують час, а й виконують безліч інших функцій, які роблять наше…
Що чекає на метеозалежних людей? Чи будуть геомагнітні хвилювання цього дня?
Досвідчені кухарі знають маленький секрет смачного плову. Щоб плов вийшов чудово ніжним та смачним, потрібно…