Вівторок, 25 Червня, 2024
ГоловнаНовиниНіколи не вживайте яйця, які мають ці ознаки – вони небезпечні для...

Ніколи не вживайте яйця, які мають ці ознаки – вони небезпечні для вашого здоров’я

Этот материал также доступен на русском языке
Іноді при купівлі яєць важко визначити, наскільки вони свіжі, якщо немає інформації про термін придатності продукту. На ринку, в магазині, а часом і у власному холодильнику можна натрапити на яйце, яке зіпсувалося.

Тож аби не наражати на небезпеку отруєння своєї сім’ї, а також щоб не зіпсувати страву, в яку додаємо яйця, варто знати кілька способів перевірки їхньої свіжості.

Раніше ми розповідали, як не можна їсти курячі яйця.

Зверніть увагу на шкаралупу

У свіжих курячих яєць шкаралупа матова і дещо шершава. З часом вона набуває більш гладкої текстури та специфічного глянцевого блиску. Хоча фактура може бути пов’язана з породою курей, які несуть яйця. Тож такий спосіб підійде для випадків, коли треба вибракувати кілька «старих» яєць, які потрапили до свіжих.

Занурюємо яйце у ​​воду

Яйця різного ступеню свіжості будуть по-різному себе поводити у холодній воді. Свіже яйце ляже на бік. Таке, яке курка знесла від одного до двох тижнів тому опуститься на дно, але стоятиме на кінчику. Такі яйця можна сміливо вживати у їжу. Однак якщо яйце спливло – це явна ознака, що воно вже зіпсоване. Його навіть не варто розбивати, запах вам точно не сподобається.

Як перевірити яйце за допомогою світла

Завдяки світлу можна просвітити яйце і подивитися, що у нього під шкарлупою. Спрямуйте ліхтарик на яйце і зверніть увагу на розмір повітряної кишені: чим свіжіше яйце – тим він менший. Якщо помітили затемнення у білку, таке яйце їсти вже не можна.

Якщо яйце звучить під час струшування

Спробуйте потрусити яйце біля вуха. Якщо воно свіже – жодних звуків ви не почуєте. Характерне хлюпання притаманне зіпсованим яйцям.

Білок та жовток покажуть свіжість

Якщо попередні способи залишили у вас сумніви у свіжості яйця, тоді розбийте його в окремій посудині і оцініть, як виглядають білок і жовток. У якісному продукті білок буде досить густий і триматиме форму, тоді як у зіпсованому він розтечеться. Жовток свіжого яйця має характерний колір і також тримає форму. У несвіжому яйці його не вдасться залишити цілим, він може мати повністю або частково змінений колір і дуже рідку або, навпаки, занадто густу або зі згустками консистенцію. Крім того, несвіжі яйця дуже неприємно пахнуть.

Як зберегти свіжість курячих яєць

Аби яйця довше залишалися свіжими, зберігайте їх у холодильнику. Мити цей продукт рекомендується лише перед приготуванням, інакше змивається захисний шар на шкаралупі та яйце швидше псується.

Нове на сайті

купити ноутбук Львів, ціни в Україні