Йдеться про бульби, які збереглися до весни і на них утворилася велика кількість пагонів (проростків). Саме така картопля небезпечна для вживання. Про це повідомили лікарі-гастроентерологи.
Раніше ми розповідали, де не можна саджати картоплю.
Картопля, що проросла, містить високий рівень соланіну, який є токсичним для людини. Тому медики рекомендують уникати вживання пророслої картоплі в їжу. Симптоми отруєння соланіном можуть включати нудоту, блювання, безсоння та інші неприємні стани. Найкраще викинути картоплю, що проросла, і придбати свіжі, безпечні овочі для приготування їжі.
Особливо медики не рекомендують вживати картоплю, на якій з’явилася велика кількість великих паростків, які досягають уже понад 3-4 см завдовжки.
З дрібними паростками картоплю вживати в їжу можна, але важливо ретельно чистити бульби, щоб на них не залишалося позеленілих частин – це пряма вказівка на те, що в картоплі накопичився соланін. Така картопля зазвичай при варінні може трохи гірчити.
Для вирощування вона ідеальна, тому що саме зелені бульби швидше проростають і дають хороший урожай, а ось для вживання в їжу, від них краще відмовитися або ретельно зрізати зелені частини.
Якщо ви купуєте картоплю на ринку або в магазині, то паростки продавці можуть обривати, але при чищенні ви все одно можете побачити позеленілі частини, які не можна готувати.
Використання перев'язувальних матеріалів, бинтів та ранозагоювальних засобів є важливою частиною медичної практики та першої допомоги.…
Деякі українці, які постраждали через війну, можуть розраховувати на певні пільги від держави.
Пенсіонери мають низку обов’язків перед Пенсійним фондом України. Невчасне інформування про зміни у вашому житті…
На місці події працюють екстрені служби, які надають всю необхідну допомогу постраждалим. Також тривають аварійно-рятувальні…
Розмір допомоги сягає 5000 гривень на кожного члена родини.
У цей день відзначають 27 щорічних свят, з деякими з них ми хотіли б вас…