Податок на нерухомість доведеться заплатити за квартири понад 60 квадратних метрів, будинки – понад 120 квадратних метрів та інші типи нерухомості (гаражі, господарські будівлі) – понад 180 квадратних метрів.
Раніше ми розповідали про податки для самозайнятого населення.
Оплата стосується всіх, хто є власниками об’єктів, площа яких перевищує задані ліміти. Так, щодо оплати, слід зазначити таке:
Через військове становище в уряді ухвалили рішення скасувати сплату податку для власників, чиє житло знаходиться в зоні активних бойових дій або на тимчасово окупованих територіях, а також за об’єкти, які були пошкоджені та не придатні для подальшого проживання.
Рахунки на сплату податку з податкової надходять щороку до 1 липня.
Суму податку встановлюють органи місцевої влади, тому вона може різнитися у різних містах країни.
Згідно з правилами, максимальна величина ставки податку на житлову та нежитлову нерухомість не може перевищувати 1,5% від розміру мінімальної заробітної плати.
В основі розрахунку – розмір мінімальної заробітної плати на початок року, який передує року оплати (у 2024 році береться до уваги мінімальна зарплата станом на 1 січня 2023 року). Важливо врахувати, що треба платити не за всю площу, а лише за зайві квадрати.
Податок на нерухомість 2024 року нараховуватиметься за такою формулою: (площа об’єкта – пільговий метраж) * податкову ставку 1,5% = підсумкова сума.
Мінімальна зарплата на 1 січня 2023 року – 6700 грн, 1,5% від неї – 100,5 гривень, минулого року було 97,5 за кожний зайвий кубометр (мінімальна зарплата на 1 січня 2022 року – 6500 грн).
Стартувала реєстрація на отримання нових виплат для українців.
Кожна домашня рослина не лише прикрашає інтер'єр, але й приносить радість своєму господареві.
Котлети — це класична страва, яка є важливою частиною української кухні. Це ситна, смачна та…
Щоб вибрати ідеальний диван, важливо враховувати безліч факторів – від розмірів та форми до матеріалів…
Українців можуть позбавити небажаних дзвінків. Новий законопроєкт передбачає можливість ідентифікації абонентів, які порушують ваш спокій.…
Вже з 1 грудня 2024 року клієнтів "Ощадбанку" очікують суттєві нововведення. Чи стануть послуги банку…