Американські дослідники з Університету Огасти в Джорджії відстежували режим сну більш ніж 6052 учасників у середньому у віці 50 років. Команда вчених припустила, що збої у внутрішньому годиннику організму можуть прискорити старіння клітин організму і виникнення вікових захворювань.
Раніше ми писали, як можна попередити розвиток деменції.
Біологічний вік розраховували шляхом аналізу зразків крові учасників на наявність ознак захворювань печінки, нирок і діабету, а також високого кров’яного тиску і рівня холестерину. Добровольців також опитали про їхнє здоров’я, включно з їхньою вагою, чи вживали вони алкоголь або курили, а також рівень їхньої активності.
Результати, опубліковані в журналі Sleep Health, показали, що близько двох третин учасників спали від семи до дев’яти годин на добу, 16 відсотків – менше ніж сім годин, а 19 відсотків – понад дев’ять годин. У середньому час сну учасників змінювався на 60 хвилин щоночі, а у вихідні вони спали додатково на 78 хвилин.
Згідно з отриманими результатами, середня точка сну змінювалася в середньому на 42 хвилини щоночі і на 66 хвилин у вихідні. З’ясувалося, що ті, у кого були найбільші відмінності в часі, коли вони лягали спати щоночі, і тривалості сну протягом тижня порівняно з вихідними, мали найвищий біологічний вік. Ті, у кого був найменш жорсткий графік сну, мали біологічний вік на дев’ять місяців старший, ніж ті, хто був найбільш послідовним.
Дослідники дійшли висновку, що ті, хто часто змінює час лягати спати і прокидатися, порушують свій циркадний ритм – внутрішній годинник організму, – який може бути “основним механізмом”, що збільшує їхній біологічний вік.
Команда вчених заявила, що їхнє дослідження є першим, яке пов’язує зміни у звичках сну з біологічним старінням. Проте більш ранні дослідження пов’язують нерегулярний режим сну з підвищеним ризиком розвитку діабету, гіпертонії, хвороб серцево-судинної системи і когнітивних порушень – все це призводить до збільшення біологічного віку.
У цей день відзначають 27 щорічних свят, з деякими з них ми хотіли б вас…
Багато господинь не люблять довго возитися на кухні, тому віддають перевагу простим рецептам. Пропонуємо найлегший…
Теплиця – це відмінний спосіб вирощування рослин, який дозволяє продовжити вегетаційний період і захистити рослини…
Річкова риба посідає важливе місце у раціоні українців. Найперша її перевага в доступності у свіжому…
Орхідеї - улюблені рослини багатьох, але не всі квітникарі знають, чи можна обприскувати орхідеї, чи…
22 листопада на території України очікується сніг, вітер, місцями дощі. На сході та півдні без…