П’ятниця, 22 Вересня, 2023
ГоловнаДачаЦибуля випустила стрілки: чи можна їх видаляти і чи врятує це врожай...

Цибуля випустила стрілки: чи можна їх видаляти і чи врятує це врожай – овочівники розкрили секрет

Этот материал также доступен на русском языке
Часто цибуля на грядці йде у стрілку. Господарі здивовані, що ж було зроблено неправильно і чи можна видаляти ці стрілки, щоб не нашкодити цибулинам.

Досвідчені овочеводи радять відразу видаляти стрілки, не чекаючи, поки вони сформують суцвіття. Адже вони витягують сили та поживні властивості з рослини, яка згодом урожаєм точно не потішить.

Раніше ми розповідали, чому цибуля виростає дрібною.

Стрілки намагаються зірвати ближче до основи, що менше «пеньочок» тим краще. Також деякі радять присипати зріз сіллю, щоб він швидше затягнувся.

На жаль, цибуля, на якій з’явилися стрілки, довго зберігатися не буде, але до середини зими в засіках вона полежить.

Якщо ви побачили, що стрілки тільки почали з’являтися на кількох рослинах, спробуйте посилити полив. Іноді саме нестача води провокує цибулину викидати квіткову бруньку, щоб розмножуватись і не загинути. Запам’ятайте, до утворення цибулин рослинам потрібний інтенсивний полив. А це приблизно перша половина – середина червня.

Однією з причин появи стрілок є й неправильний час посадки. Потрібно орієнтуватися на березові бруньки. Коли вони вже лопнули і з’явилися листочки, значить, земля вже досить тепла і можна садити сіянку.

Також стрілкується цибуля і через неправильне зберігання. Потрібно прогрівати та загартовувати сівок. Перед посадкою його можна потримати  у воді +60 градусів.

Новини по темі

Нове на сайті