П’ятниця, 31 Березня, 2023
ГоловнаНовиниЗакон ухвалено: в Україні з'явиться новий вид пенсії – хто зможе її...

Закон ухвалено: в Україні з’явиться новий вид пенсії – хто зможе її отримати

Этот материал также доступен на русском языке
2023 року деякі українські пенсіонери можуть отримати додаткові пенсійні виплати. Постанова Пенсійного фонду про механізм меценатських пенсій схвалена Мін'юстом і почне працювати найближчим часом.

Про це повідомила заступник міністра соціальної політики Дар’я Марчак, в ефірі телемарафону телемарафону. .

За словами Марчака, у 2022 році Рада ухвалила закон, який дозволяє робити благодійні внески на виплату пенсій. Такі внески можуть бути внесені на користь конкретної людини, яка вже отримує пенсію та має рахунок у Пенсійному фонді, або знеособлено.

“Закон було прийнято, зараз розроблено всі відповідні акти. Міністерство юстиції вже має оприлюднити ухвалу правління Пенсійного фонду, який запустить механіку цих меценатських пенсій”, – сказала вона.

Дар’я Марчак зазначила, що “будь-яка особа, громадянин, який проживає в Україні, за кордоном, може зробити на свій розсуд благодійну пожертву до Пенсійного фонду для того, щоб, наприклад, допомогти збільшити розмір пенсій для своїх батьків або бабусь, або для дідусів, або просто для небайдужої людини”.

“І таким чином це призведе до збільшення розміру пенсії для такої людини, на користь якої внесено благодійний внесок”, – додала Марчак.

Пенсіонер зможе отримати 70% від персоналізованої благодійної пожертви, решта 30% підуть до бюджету ПФУ.

Нагадаємо, раніше ми розповідали, що деяким українцям пропонують призначати пенсію заднім числом.

Нове на сайті