Середа, 8 Лютого, 2023
ГоловнаНовиниУкраїнцям виплачуватимуть пенсії з благодійних внесків: як це відбуватиметься

Українцям виплачуватимуть пенсії з благодійних внесків: як це відбуватиметься

Этот материал также доступен на русском языке
Пенсійний фонд України розробив та подав на обговорення проект Порядку сплати благодійної пожертви та виплат із цих пожертв пенсіонерам.

Те, про що нещодавно тільки говорили в уряді, почали втілювати в життя. Вже розроблено механізм сплати самих благодійних внесків та подальшого їхнього розподілу. Справа залишилася за малим: обговорити його та затвердити.

Меценати зможуть залишити пожертвування двох видів: знеособлені та персоналізовані. Щодо перших, то вони йтимуть “у спільний котел” і звідти розподілятимуться Пенсійним фондом на виплати людям похилого віку.

А ось персоналізовані пожертвування розподілятимуться таким чином: 70% благодійного внеску йтимуть особисто тому пенсіонеру, ім’я якого вказав меценат, а 30% відправлять для виплат усім пенсіонерам.

Меценат, який робить персоналізований внесок, повинен вказати такі дані пенсіонера, на користь якого він перераховує пожертву:

  • ПІБ пенсіонера, якому призначено пожертвування;
  • дату народження, реєстраційний номер облікової картки платника податків або серію та номер паспорта громадянина України.

Гроші, які надійдуть як персоналізований благодійний внесок, будуть включені до документів для виплати пенсіонеру не пізніше ніж через один місяць після їхнього надходження. Вони будуть виплачені пенсіонеру у дату виплати пенсії.

Нагадаємо, раніше ми розповідали, як перевести пенсію на банківську картку.

Джерело: РБК

Нове на сайті