Цього дня у світі відзначаються День ніжності до всіх істот, День варіння зілля, Всесвітній день сиру “Кварк”, День художника поза законом.
19 січня у церковному календарі – Хрещення (Хрещення Господнє, Йордан). Третє та останнє свято різдвяно-новорічного циклу, присвячене подіям, коли Іван Хреститель хрестив Ісуса Христа на річці Йордані. Коли Сину Божому виповнилося 30 років, він пішов до річки, щоби прийняти обряд хрещення. Хоча він і був безгрішний, але показав цим свою приналежність до людського роду і готовність прийняти на себе наші гріхи.
Хрещення – особливий ритуал для християнського світу. Під час нього відбувається очищення людини від зла та процес його єднання з Господом. Водночас разом із хрещенням Ісус Христос освятив воду річки Йордан, а тому цього дня за традицією після святкової молитви священик освячує воду.
Разом із Хрещенням віруючі святкують свято Богоявлення Господнього. Хоча їхня дата і збігається, але це два різні свята. Згідно з священними переказами, коли Ісус Христос вийшов із води після обряду хрещення, небеса відкрилися і звідти опустився Святий Дух у вигляді голуба. Також із неба голос проголосив, що Христос є Син Божий. На думку православних та греко-католицьких християн, саме цього дня з’явилася Свята Трійця: Бог, Син та Святий Дух.
Народні повір’я свідчать, що прикмети, помічені на Водохреща 19 січня – найвірніші. Наприклад:
Чи буде в суботу тепло, чи готуватись до дощів і снігу? Що кажуть синоптики.
Чи буде геомагнітна активність підвищена цього вікенду? Які прогнози роблять експерти?
Подбайте, щоб виноград легко переніс зиму і порадував вас хорошим урожаєм наступного року.
Дуже смачний десерт за рекордно короткий час – ви будете у захваті від цього рецепту.
Незважаючи на обіцянки, не всі українці матимуть змогу отримати нову грошову допомогу від президента.
У якому віці можна буде вийти на пенсію наступного року і який стаж потрібно мати.