Середа, 17 Серпня, 2022
ГоловнаНовиниУ яких випадках період догляду за дитиною зараховується до страхового стажу для...

У яких випадках період догляду за дитиною зараховується до страхового стажу для призначення пенсії?

Этот материал также доступен на русском языке
Про майбутню пенсію треба думати заздалегідь, адже без необхідної кількості страхового стажу можна розраховувати лише на соціальну допомогу. Тому важливо знати, чи ввійде час догляду за дитиною до страхового стажу і що для цього потрібно.

Час перебування у відпустці у зв’язку з вагітністю та пологами, а також період догляду за дитиною до трьох років зараховується до страхового стажу за умови отримання відповідної допомоги.

Про це нагадала заступник начальника управління обслуговування громадян ГУ Пенсійного фонду у Сумській області Олена Заставенко, пише Пенсійний кур’єр.

Тобто, щоб період догляду за дитиною віднесли до страхового стажу, потрібно, щоб людина, яка здійснює такий догляд, отримувала допомогу для догляду за дитиною до трьох років або одноразову допомогу при народженні дитини, яку призначають органи соціального захисту. Ця норма застосовується у період після 1 січня 2004 року.

Період перебування у відпустці для догляду за дитиною з трьох до шести років відносять до страхового стажу лише для визначення права на призначення пенсії за віком, але не для встановлення розміру пенсії – для розміру пенсійних виплат враховуватиметься лише наявний страховий стаж.

Нагадаємо, раніше ми розповідали, хто отримає підвищені пенсії після війни.

Нове на сайті