Неділя, 29 Травня, 2022
ГоловнаНовиниУ Пенсійному фонді розповіли, як підтвердити трудовий стаж: які документи потрібно зібрати

У Пенсійному фонді розповіли, як підтвердити трудовий стаж: які документи потрібно зібрати

Этот материал также доступен на русском языке
Що робити, якщо у трудовій книжці відсутні записи про періоди роботи до 01.01.2004 року, або є виправлення, або неточні записи?

У Пенсійному фонді вказують , якщо у трудовій книжці відсутні записи про періоди роботи трудовий стаж можна підтвердити такими документами:

– довідками із посиланнями на відповідні накази про прийняття на роботу та звільнення з роботи;

– особовими рахунками та відомостями про нарахування заробітної плати (довідками зазначеного зразка за Порядком подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону , затвердженого постановою правління Пенсійного фонду України від 25.11.2005 р. № 22-1 та копіями архівних );

– посвідченнями, характеристиками, письмовими трудовими договорами та угодами з відмітками про їх виконання та іншими документами, що містять відомості про періоди роботи.

Важливо!

За відсутності зазначених документів приймаються членські квитки профспілок. При цьому періоди роботи підтверджуються лише за той час, за який є відмітки щодо сплати членських внесків.

Для підтвердження стажу необхідно звернутися:

– на підприємство (або до правонаступника), де особа працювала;

– якщо підприємство припинило діяльність, то в архівну установу у тій місцевості, де людина працювала;

– до органів пенсійного фонду, за умови надання інформації про місця знаходження підприємства/установи, до якого необхідно надіслати запит та копій документів особи, яка потребує допомоги.

Чим підтвердити періоди навчання?

Період навчання у вищих навчальних, професійних навчально-виховних закладах, навчальних закладах підвищення кваліфікації та перепідготовки кадрів, в аспірантурі, докторантурі та клінічній ординатурі підтверджується:

– дипломами;

– посвідченнями;

– свідоцтвами;

– довідками та іншими документами, що видані на підставі архівних даних та містять відомості про періоди навчання та відомості про тривалість навчання за умови, що у документах зазначені дані про закінчення повного навчального періоду або окремих його етапів.

Період військової служби підтверджується:

– військовими квитками;

– довідками, виданими військовими комісаріатами, військовими частинами та установами системи Міноборони, Держкордону, Головного правління командувача Національної гвардії, Управління охорони вищих посадових осіб України, органів управління інших військових формувань, що утворюються Верховною Радою України, Служби безпеки, Служби зовнішньої розвідки;

– довідками архівних та військово-лікувальних установ

Важливо!

Військова служба у складі чинної армії, у період бойових дій, у тому числі під час виконання міжнародних обов’язків, зараховується до трудового стажу на підставі довідок військових комісаріатів, що видаються у порядку, що визначається Міністерством оборони України.

Для підтвердження служби в органах внутрішніх справ приймаються довідки, що видаються у порядку, що визначається Міністерством внутрішніх справ.

Читайте також:

Нове на сайті