Вода
Хоч би як банально це звучало, але іноді причиною неприємних відчуттів є зневоднення. Усього одна склянка чистої води або з додаванням часточки лимона може стати чудовим помічником. І не забувайте про важливість профілактики. Мінімум 1 л води на добу має стати нормою споживання.
Чорний чай
Обов’язково солодкий. Адже саме поєднання чорного чаю і цукру сприяє вивільненню катехінів – речовин, які мають спазмолітичну дію. А додавши лимон або м’яту, отримаєте ще й заспокійливий ефект.
Імбир
Цей корінь відомий своєю протизапальною дією. А ще він допомагає покращити кровообіг. Чай з імбиром – дієвий засіб навіть для запобігання мігрені. При перших симптомах рекомендовано випити чашечку ароматного напою і біль вже не так турбуватиме.
Гарбузове насіння
Частим супутником головного болю є розширені судини. Щоб повернути їх у нормальний стан, необхідний магній. Він впливає на м’язи стінок судин, підтримуючи їх оптимальний тонус. Адже недаремно магній часто входить до складу знеболювальних препаратів.
Жирна риба
Головний її компонент – жирні омега-3 кислоти, що мають протизапальні властивості. Ці речовини не лише допоможуть зняти болючі відчуття, а при систематичному прийомі навіть здатні знизити частоту нападів. З наявних варіантів завжди можна вибрати недорогі продукти – оселедець, сардина, скумбрія, або дорожчі види, такі як лосось, форель, тунець.
Молочні продукти
Деякі медичні дослідження підтвердили зв’язок хронічного болю із нестачею кальцію в організмі. Особлива увага при цьому приділялася появі так званого «голодного» болю, який з’являється у тривалих перервах між їдою. А ще недолік кальцію може провокувати підвищення тиску, при якому біль голови – частий симптом. Важливими джерелами кальцію, відомими всім, є молоко та кисломолочні продукти.
Цільнозернові продукти
Вівсянка, пшоно, гречка, випічка з борошна грубого помелу – всі вони містять вітаміни групи В, що позитивно впливає на нервову систему, допомагаючи їй впоратися зі стресами та перевтомою. А вони нерідко є причиною поганого здоров’я. Крім цього, у них міститься клітковина, необхідна для нормального травлення.
Читайте також:
Джерело: agrotrend.com.ua