Неділя, 23 Січня, 2022
ГоловнаДачаНазвані області, які зазнають найбільших втрат у зв'язку із зміною клімату

Названі області, які зазнають найбільших втрат у зв’язку із зміною клімату

Этот материал также доступен на русском языке
Світовий банк з ініціативи Міністерства екології зробив прогнози щодо впливу зміни клімату на ключові сектори економіки України. Так, найбільших втрат зазнають Черкаська, Херсонська, Кіровоградська, Полтавська та Вінницька області.

Згідно з дослідженням, вивчалися два сценарії. Вони передбачають глобальне підвищення температури до 2100 року відповідно на 2,4°C (при боротьбі з викидами вуглецю) та на 4,3°C (без достатніх заходів такої боротьби).

Згідно з другим сценарієм, аналітики передбачають зниження врожайності в Україні ячменю, кукурудзи та соняшника у 2030-2050 роках на 10-30% до рівня 2010 року.

«Найбільші втрати доходів домогосподарств та найбільше зростання бідності та нерівності через зниження вартості сільськогосподарського виробництва прогнозується у Харківській, Кіровоградській, Львівській, Луганській та Житомирській областях», — йдеться у дослідженні.

«Кліматично збалансовані стратегії управління водними ресурсами можуть підвищити загальну врожайність в Україні на 20-40%, зокрема до 80% для кукурудзи та до 40-80% для соняшника. Згідно з дослідженням, щорічна вигода від підтримки оптимального водного балансу може становити 264-504 млн. доларів», – зазначають експерти.

Читайте також:

Джерело: agronews.ua

Нове на сайті