Тиск часто змінюється від хвилювань. Дуже розпереживалися – і він різко підскочив. Емоції на нулі – і він може легко знизитися. Зв’язок із психосоматикою очевидний. Гіпертонія та гіпотонія є захворюваннями, які часто бувають саме психосоматичними, і за кожне з них відповідають різні емоції, не лише хвилювання. Звичайно, при лікуванні цих станів лікар мусить оцінити і саме серце, але душевний баланс слід врахувати, інакше симптоми повторюватимуться знову або хвороба переросте у хронічну.
Насамперед, на наше серце впливає тривалий стрес. Короткий теж впливає – пульс частішає, серце буквально готове вистрибнути з грудей. Але в рідкісних коротких стресових ситуаціях шкоди це не завдає. А от якщо вони повторюються або тривають довго, серце й далі існує у такому ритмі, що дуже складно.
Під час лікування гіпертонії важливо не лише вживати ліки, а й навчатися боротися з тривогами, страхами, панічними атаками, а також повертати у життя позитив та легкість.
Якщо високий тиск часто супроводжує надто активних та агресивних людей, то зі зниженим усе навпаки. Його викликають:
Лікування також буде комплексним, і психологічна його частина полягає в тому, щоб навчитися розуміти, чому страшно або не хочеться робити щось у житті, звідки береться невпевненість у собі, скутість, закритість. Важливо усвідомити свій потенціал та навчитися його реалізовувати. Також треба навчитися ставити цілі та покроково їх виконувати.
Читайте також:
На які тільки хитрощі не йдуть овочівники, щоб зібрати ранній та рекордний урожай. Сьогодні розповідаємо…
4 квітня очікується погода без опадів, у південних областях - місцями дощі.
Чи будуть геомагнітні хвилювання цього дня?
Цього дня прийнято звертатися з молитвою до Діви Марії та просити захисту та заступництва у…
2025 року українські пенсіонери зможуть отримати нову фінансову допомогу, яку здійснить Міністерство соціальної політики разом…
Якість прання залежить від забрудненості білизни, і від прального засобу. Скільки порошку треба, щоб ваша…