Новини

Вчені застерігають, що ожиріння підвищує ризики зараження коронавірусом

Ожиріння підвищує ризик зараження COVID

Дослідження виявило дві клітинні мішені коронавірусної інфекції в жировій тканині. Вчені дійшли висновку, що ця тканина може слугувати додатковим резервуаром для коронавірусу, який збільшує системне та місцеве запалення, викликаючи тяжкий перебіг хвороби.

Вчені також досліджували зразки тканин легенів, серця, нирок і жирової тканини померлих пацієнтів на наявність коронавірусу методом ПЛР в режимі реального часу. Найвищий рівень SARS-CoV-2 був виявлений у легеневій тканині.

На другому місці розташувалася жирова тканина, потім серце і нирки. Розтин уражених тканин довів, що жирова тканина може накопичувати коронавірус і сприяти патогенному запаленню.

Вчені назвали головних носіїв коронавірусу

Грунтуючись на своїх дослідженнях, вчені зі штату Колорадо заявили: чоловіки частіше передають частинки коронавірусу, ніж жінки або діти, через своєрідну будову легенів.

Експерти також відзначили ряд громадських місць, де ризик зараження коронавірусом найвищий. Це бари, концертні майданчики та спортивні арени.

Ситуація з коронавірусом у світі

У Китаї зафіксували перший випадок зараження новим штамом коронавірусу “Омікрон”. Інфікований повернувся з-за кордону, у нього не відразу з’явилися симптоми. Зараз пацієнт перебуває на карантині у спеціалізованій лікарні.

Раніше у Великій Британії була зареєстрована перша смерть від “Омікрону”.

В Україні “Омікрон” може з’явитися вже на цьому тижні, заявили в РНБО.

Водночас українські та ізраїльські вчені спільно розробили препарати для лікування та профілактики всіх штамів коронавірусу. За словами розробників, медичні вироби протипатогенний засіб Sterisent «Санація + Анти-Covid» і антипатогенний засіб Sterisent «Санація + Для дихальних шляхів», які вже доступні в аптеках і на сайті виробника, вже отримали сертифікацію II класу.

За словами ізраїльських розробників, ці медичні вироби швидко нейтралізують збудників коронавірусу, які потрапили в організм людини на ранній стадії захворювання, а також можуть використовуватися для лікування всіх форм тяжкості COVID-19. Відповідно до сертифікаційних документів, їх можна використовувати разом з кисневими концентраторами і апаратами ШВЛ.

У плині досліджень та сертифікації українські інститути Академії медичних наук України підтвердили, що Sterisent «Санація +» є високоефективним, а препарати успішно застосовуються у Клінічному госпіталі швидкої медичної допомоги м. Львова та у Військово-медичному клінічному центрі Західного регіону.

Скрізь препарат показав високу ефективність: була позитивна тенденція до поліпшення стану у всіх хворих: не було запалення легенів (пневмонія), не було різких змін станів, температури тіла і насичення крові, не було переходу середньої тяжкості перебігу захворювання на тяжкі та критичні форми, час лікування скорочували в 2-3 рази – з 24 до 7-12 днів. Крім того, побічних реакцій на препарат не зафіксовано.

Джерело: BioRxiv

Читайте також:

  1. Вчені порівняли “Омікрон” і “Дельта”: який штам COVID-19 небезпечніший?
  2. Коронавірус: різні штами – різний перебіг хвороби
  3. Епідеміолог назвав тих, для кого «Омікрон» становить велику небезпеку

Новое на сайте

  • Новини

Обов’язково робіть це з кухонною губкою, інакше матимете проблеми зі здоров’ям

Кухонна губка – лідер за кількістю бактерій на кухні. Як її очистити? Робіть це з…

07/05/2024 23:27
  • Новини

Чому півонії погано цвітуть – цих помилок часто припускаються багато квітникарів

Після кількох років буйного цвітіння півонії раптом починають слабо цвісти або зовсім не зав'язують бутони.…

07/05/2024 22:56
  • Новини

Погода в Україні на середу, 8 травня

8 травня в Україні очікується суттєве зниження температури та дощі на Закарпатті та місцями у…

07/05/2024 22:19
  • Новини

Магнітні бурі на середу, 8 травня

Чи варто цього дня очікувати геомагнітних хвилювань?

07/05/2024 21:34
  • Статті

Замучав зубний біль і не допомагає нічого – спробуйте масаж і подякуєте

Якщо нас дошкуляє зубний біль, ми на все готові, аби він припинився. А тим часом,…

07/05/2024 20:42
  • Статті

Маловідомі сторінки історії про ту і цю війну: що ми знаємо про війну з Японією

Давайте, шановні читачі, зараз не зациклюватимемося ані з приводу дати тієї, 1945 року, перемоги (8…

07/05/2024 19:23