Четвер, 20 Січня, 2022
ГоловнаДомашній адвокатЯк продати землю, якщо вона перебуває в довгостроковій оренді?

Як продати землю, якщо вона перебуває в довгостроковій оренді?

Этот материал также доступен на русском языке
Що робити, якщо земельний пай перебуває в довгостроковій оренді, а власник вирішив продати свою ділянку? З відкриттям ринку землі сільськогосподарського призначення можна продавати, навіть якщо їх передано в довгострокову оренду.

При цьому орендар має переважне право на придбання цієї земельної ділянки, а недотримання процедури переважного права може призвести до судової тяганини для власника.

Як продати земельну ділянку, яка перебуває в оренді?

  • Власник повинен не пізніше ніж за 2 місяці до дня купівлі-продажу подати заяву нотаріусу про намір продати земельну ділянку, нотаріус реєструє це в Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно. Заява має бути подана разом з проєктом договору купівлі-продажу нотаріусу, який надалі буде засвідчувати цей договір.
  • Нотаріус протягом 3 робочих днів повідомляє орендаря цінним листом під розписку з повідомленням про вручення або особисто про намір власника землі її продати та умови продажу. Також пропонує скористатися переважним правом.
  • Якщо орендар хоче скористатися таким правом, протягом 1 місяця він повідомляє про це нотаріуса. Після закінчення 1 місяця з дня отримання наміру від орендаря нотаріус призначає дату і час укладення договору купівлі-продажу ділянки між власником і орендарем.

Орендар втрачає переважне право, якщо протягом місяця з дня отримання повідомлення від нотаріуса не повідомив його про бажання скористатися переважним правом, відмовився від укладення договору купівлі-продажу, не з’явився в день і час, призначений нотаріусом для укладення договору.

При цьому власник може продати землю іншій особі.

Також, відповідно до закону, якщо орендар не може набути право власності на ділянку, він може передати своє переважне право іншій особі, але тільки один раз. Передача вже переданого переважного права заборонена.

Якщо земельна ділянка продається з порушенням переважного права, орендар може подати позов про передачу на неї прав і обов’язків покупця. Позивач буде зобов’язаний перерахувати на рахунок суду суму, яку покупець повинен сплатити за договором купівлі-продажу.

Якщо особа придбала ділянку, яка здається в оренду, вона повинна повідомити про це своїх користувачів протягом одного місяця з дня набуття права власності.

Читайте також:

За матеріалами Міністерства юстиції

Нове на сайті