Вчені Единбурзького університету і австралійського університету Монаша проаналізували ефективність різних карантинних обмежень, які вводилися під час пандемії. Результати дослідження опубліковані в меджурналі The BMJ.
Так, дослідження підтвердили, що носіння маски виявилося найефективнішим засобом боротьби проти COVID-19. З’ясувалося, що маски знижують потенційну кількість випадків захворювань COVID-19 на 53%, що робить їх ефективнішими, ніж дотримання соціальної дистанції (тільки 25%) і регулярне миття рук.
Крім цього, вчені відзначили високу ефективність вакцинації, але підкреслили, що є труднощі з поширенням вакцин, особливо в бідних країнах.
– Тепер стало зрозуміло, що ризик захворіти на коронавірус зменшується, якщо носити маску. Також потрібно дотримувати фізичну дистанцію, регулярно мити руки і прикривати рот під час кашлю. Ми повинні робити це все і не покладатися тільки на вакцинацію саму по собі, – заявив Девід Набарро, спецпосланець ВООЗ із питань коронавірусу.
Читайте також:
Вже з 1 грудня 2024 року клієнтів "Ощадбанку" очікують суттєві нововведення. Чи стануть послуги банку…
Фінансовий ліміт на один подарунок становить 1500 грн. Фото листів будуть публікуватися на сторінці фонду…
Використання перев'язувальних матеріалів, бинтів та ранозагоювальних засобів є важливою частиною медичної практики та першої допомоги.…
Деякі українці, які постраждали через війну, можуть розраховувати на певні пільги від держави.
Пенсіонери мають низку обов’язків перед Пенсійним фондом України. Невчасне інформування про зміни у вашому житті…
На місці події працюють екстрені служби, які надають всю необхідну допомогу постраждалим. Також тривають аварійно-рятувальні…