Неділя, 5 Грудня, 2021
ГоловнаЗдоров'яМедики назвали головні симптоми постковідного синдрому

Медики назвали головні симптоми постковідного синдрому

Этот материал также доступен на русском языке
Американські вчені дійшли висновку, що депресія та підвищена стомлюваність є головними симптомами постковідного синдрому, результати своїх досліджень вони опублікували в журналі Mayo Clinic Proceedings.

Дослідники з клініки Мейо з 1 червня по 31 грудня 2020 року обстежили 100 осіб – 68 жінок та 32 чоловіків – у середньому через 93 дні після зараження.

У плині обстеження 80 відсотків пацієнтів говорили про незвичайну хронічну втому, 59 відсотків мали респіраторні симптоми і стільки ж – неврологічні скарги. Лише кожен третій підтвердив, що повернувся до повноцінної трудової діяльності.

«Більшості пацієнтів, з якими ми працювали, була потрібна фізіотерапія, працетерапія або реабілітація мозку для усунення припустових когнітивних порушень», – наводяться у статті слова медичного директора клініки Мейо Грега Ванічкачорна.

На думку авторів дослідження, пацієнтам, у яких спостерігаються симптоми затривалого COVID, не варто чекати, коли “все мине саме” – потрібно звертатися по медичну допомогу, зокрема і психологічну.

Читайте також:

Джерело

Нове на сайті