– Найурожайніші українські сорти – Княгиня та Містерія, вони дають до 100 тонн з гектара. На жаль, середня врожайність коливається на рівні 16–20 тонн. А в Європі, наприклад, цей показник становить 40–50 тонн, – наголосив Фурдига.
Фахівець пояснює таку низьку врожайність популярних сортів тим, що в Україні картоплю вирощують переважно на присадибних ділянках, промислові виробництва значно менші.
– В Україні щорічно виробляється плюс-мінус 20 млн. тонн картоплі (загальна площа під цією культурою – близько 1,4 млн. га). Але проблема в тому, що 90% урожаю вирощено на присадибних ділянках сільських жителів, дачників. Вони, як правило, один сорт посадили і його весь час використовують (викопали, відібрали садивну картоплю, наступного року знову посадили). А промислове виробництво, фермерські господарства, де використовуються нові високопродуктивні сорти, сучасні технології та добрива – лише 10%. Ось у результаті і виходить така низька середня врожайність, – уточнює вчений.
Також Микола Фурдига зазначає, що українці все більше починають усвідомлювати необхідність купувати готовий овоч, а не вирощувати його самотужки, витрачаючи час, сили та кошти.
Читайте також:
Фінансовий ліміт на один подарунок становить 1500 грн. Фото листів будуть публікуватися на сторінці фонду…
Використання перев'язувальних матеріалів, бинтів та ранозагоювальних засобів є важливою частиною медичної практики та першої допомоги.…
Деякі українці, які постраждали через війну, можуть розраховувати на певні пільги від держави.
Пенсіонери мають низку обов’язків перед Пенсійним фондом України. Невчасне інформування про зміни у вашому житті…
На місці події працюють екстрені служби, які надають всю необхідну допомогу постраждалим. Також тривають аварійно-рятувальні…
Розмір допомоги сягає 5000 гривень на кожного члена родини.