Але, за словами економістів, ці вимушені кроки уряду не вирішать проблеми пенсійного забезпечення майбутніх поколінь.
Фахівці називають дві основні причини підвищення пенсійного віку для жінок, а в перспективі чоловіків. Перша – це глибока демографічна криза, коли кількість пенсіонерів збільшується набагато швидше, ніж кількість працездатного населення. Друга – застаріла так звана солідарна система формування пенсійного фонду, коли всі працездатні та працюючі громадяни сплачують внески на утримання тих, хто сам уже не може себе забезпечувати.
Не варто забувати і про масову міграцію працездатного населення за кордон та глобальну економічну коронакризу, наслідки якої ще не відомі до кінця.
Підвищення пенсійного віку має дві очевидні переваги – людина довше працює, і як би це цинічно не звучало, має менше шансів дожити до пенсії, по-перше, і сплачує внески до пенсійного фонду – по-друге.
Але через поглиблення демографічної кризи в багатьох країнах уже настав той момент, коли кількість пенсіонерів побільшила кількість працездатних і утримувати пенсіонерів стає просто нікому. Втім, навіть попри планове підвищення пенсійного віку Україна залишається однією з країн Європи, в якій люди йдуть на пенсію раніше.
Подібні з нами вікові критерії мають лише Білорусь, Росія, Польща та Словаччина. Так, у Польщі пенсійний вік для жінок становить 60 років, а для чоловіків – 65, у Словаччині 62 роки. У Білорусі у 2020 році жінці можна було йти на пенсію у 56,5, а чоловікові – у 61,5 роки. У Росії у 2020 році жінки йшли на відпочинок у 56 років, а чоловіки у 61 рік.
У Німеччині, за умови, що людина не має інвалідності або пільг, можна закінчити працювати вже у 65 років і чоловікам, і жінкам.
У Франції вік виходу на пенсію становить 62 роки, крім цього, у людини має бути не менше 42 років стажу, щоб отримати виплати у повному розмірі, якщо стажу недостатньо, можна допрацювати до 67 років і вже тоді отримати повноцінні виплати.
У Великій Британії на пенсію чоловіки та жінки можуть піти у 65 років, хоча незабаром цей вік хочуть збільшити до 68 років.
В Ісландії, Норвегії, Данії та Греції пенсійний вік становить 67 років.
В Італії на пенсію можна вийти у 62 роки за наявності стажу 38 років, у Фінляндії пенсійний вік становить 63 роки, у Швеції – 65, у Швейцарії 65 для чоловіків та 64 роки для жінок.
У всіх цих країнах теж поступово зростає пенсійний вік, лише у Франції уряд змушений був скасувати непопулярне рішення через масові протести громадян.
Читайте також:
Джерело: Рarlament.ua
У цей день відзначають 27 щорічних свят, з деякими з них ми хотіли б вас…
Багато господинь не люблять довго возитися на кухні, тому віддають перевагу простим рецептам. Пропонуємо найлегший…
Теплиця – це відмінний спосіб вирощування рослин, який дозволяє продовжити вегетаційний період і захистити рослини…
Річкова риба посідає важливе місце у раціоні українців. Найперша її перевага в доступності у свіжому…
Орхідеї - улюблені рослини багатьох, але не всі квітникарі знають, чи можна обприскувати орхідеї, чи…
22 листопада на території України очікується сніг, вітер, місцями дощі. На сході та півдні без…