Біоритм – це фізіологічно та генетично обумовлена система функціонування організму.
Вона формується від народження до 25 років під впливом способу життя. Зокрема, важливим складником є сон.
Оптимальний час для дорослих – до 22:00. Причому до 19.00 варто закінчити фізичну активність, а о 20.00 сказати «на добраніч» комп’ютеру або телевізору.
З 22.00 до півночі активно виробляється гормон мелатонін. Він впливає всі системи організму: сприяє переходу сну в глибоку фазу, стабілізує тиск і обмін речовин, підтримує імунітет, навіть відновлює чоловічу силу.
З віком наші потреби уві сні знижуються, тому для дорослого достатньо восьми годин на добу. Але загалом, коли людина заснула о 22.00, то о шостій ранку вона має прокинутися бадьорою та повною енергії.
Якщо ж хтось спить довше, це означає, що він має гіпоксію (кисневе голодування). За кордоном ці правила знають навіть діти. Наприклад, у Німеччині про те, як важливо спати правильно, малечі розповідають ще в дитячому садку.
Часто людей ділять на «жайворонків», «сов» та «голубів». Такі назви пов’язані із періодами активності.
Наприклад, «жайворонкам» найкраще працюється вранці, а «совам» — по обіді. «Голуби» помірковано активні протягом дня. Однак це стосується лише денної діяльності, до десятої години вечора.
Цікаво, що саме «голуби» — довгожителі. Такі люди ніколи не перевантажуються, бо використовують 75% своїх можливостей. Саме тому вони не мають проблем зі сном. Якщо ж постійно працювати на повну, то організм швидко виснажується. Наслідком стають інсульти, інфаркти, невралгії, депресії.
Читайте також:
На які тільки хитрощі не йдуть овочівники, щоб зібрати ранній та рекордний урожай. Сьогодні розповідаємо…
4 квітня очікується погода без опадів, у південних областях - місцями дощі.
Чи будуть геомагнітні хвилювання цього дня?
Цього дня прийнято звертатися з молитвою до Діви Марії та просити захисту та заступництва у…
2025 року українські пенсіонери зможуть отримати нову фінансову допомогу, яку здійснить Міністерство соціальної політики разом…
Якість прання залежить від забрудненості білизни, і від прального засобу. Скільки порошку треба, щоб ваша…