Неділя, 5 Грудня, 2021
ГоловнаЗдоров'яМедики розповіли, чим небезпечний штам «Дельта» і хто в зоні ризику

Медики розповіли, чим небезпечний штам «Дельта» і хто в зоні ризику

Этот материал также доступен на русском языке
Зараз в Україні масово фіксується штам «Дельта», який виявився значно небезпечнішим за традиційну «корону». Через велику летальність медики навіть розглядають цю мутацію як окреме захворювання. За яких симптомів потрібно бити на сполох і хто в зоні ризику?

За словами інфекціоністки Ольги Голубовської, головною відмінною рисою штаму «Дельта» є могутніше вірусне навантаження на весь організм. Концентрація вірусу в крові зараженого «Дельтою» майже в 1000 разів перевищує відповідний параметр у пацієнтів з Covid-19.

Також штам «Дельта» підвищує ризик розвитку тромбозу.

У зоні ризику – люди зі слабким імунітетом і хронічними захворюваннями. Передусім ідеться про сердечників, пацієнтів з тромбозом, а також про тих, хто нещодавно перехворів на пневмонію.

Слабкі легені й серце стають найсприятливішим середовищем для вірусу штаму «Дельта» і можуть призвести до летального наслідку.

На думку вірусологів, вчасне лікування та рання діагностика пацієнтів групи ризику могли б значно знизити відсоток зараження.

Також людям з хронічними захворюваннями медики наполегливо радять вакцинуватися, щоб знизити ризик зараження, або хоча б полегшити симптоми перебігу хвороби.

Небезпечний цей штам і для дітей. Так, у Тернопільській області «Дельта» діагностована у 9-місячної дитини.

Варто відзначити, що недавно вчені виявили генетичну еволюцію «Дельти» – варіант AY.4.2, який фіксується вже у Великій Британії, Ізраїлі та Росії.

Читайте також:

Джерело: gsminfo.com.ua

Нове на сайті