Неділя, 5 Грудня, 2021
ГоловнаНовини17 жовтня – Міжнародний день боротьби за ліквідацію злиднів

17 жовтня – Міжнародний день боротьби за ліквідацію злиднів

Этот материал также доступен на русском языке
17 жовтня міжнародна громадськість відзначає День боротьби за ліквідацію злиднів.

Історія проведення цього дня нерозривно пов’язана з датою 17 жовтня 1987 року. У той день більше сотень тисяч людей вийшли на площу Трокадеро в Парижі, де 1948 року була затверджена Загальна Декларація прав людини, вийшли, щоб вшанувати пам’ять жертв голоду, злиднів і насильства.

У той історичний день у столиці Франції був закладений великий пам’ятний камінь, на якому були викарбувані принципи, що підтримують права людини.

За аналогією з паризьким каменем багато країн почали відкривати такі ж меморіали. Один з таких каменів з’явився в саду Центральних установ Організації Об’єднаних Націй. Щорічно люди різного соціального статусу, кольору шкіри, національності, віросповідання беруть участь у церемонії, яку організовує Секретаріат ООН в Нью-Йорку.

22 грудня 1992 року Генеральна Асамблея ООН ухвалила резолюцію, в якій проголосила 17 жовтня Міжнародним Днем боротьби за ліквідацію злиднів і закликала всі країни приєднатися до проведення комплексних заходів, орієнтованих на підтримку людей, що опинилися за межею бідності.

 

Раніше опубліковано 2 жовтня: Міжнародний день ненасильства

Читайте також:

Україна відзначає Міжнародний день людей похилого віку та День ветерана

1 жовтня: Міжнародний день музики

Нове на сайті