Як правило, основна причина, з якої плоди помідорів доводиться дозарювати в домашніх умовах, – це їх недозрівання на кущі через настання холодної й дощової погоди.
Щоб томати дозрівали повільніше (для продовження терміну зберігання), потрібні низька температура і відсутність світла. Оптимальна температура залежить від ступеня зрілості: для рожевих (майже дозрілих) плодів вона має бути близько плюс 1-2 градусів, для бурих (бланжевих) – плюс 4-6, для зелених – плюс 10-12 градусів. Приміщення, в якому будуть томати, мусить добре провітрюватися.
Томати різних ступенів зрілості не рекомендується зберігати в одній тарі або поблизу одне одного.
Вологість у приміщенні потрібно підтримувати на рівні 80-85%.
При дозарюванні томати потрібно регулярно (кожні 3-5 днів) перевіряти, відбирати вже дозрілі і відбраковувати ті, на яких з’явилися пошкодження. Вважається, що для тривалого зберігання і дозарювання найбільше годяться дрібноплідні сорти.
Якщо треба прискорити дозрівання знятих плодів, температуру у приміщенні підвищують, забезпечують яскраве природне або штучне освітлення і додають червоні зрілі плоди до зелених і бланжевих. Етилен, що виділяється зрілими томатами, сприяє дозріванню інших. Якщо під рукою немає стиглих томатів, їх можна замінити фруктами, що також виділяють етилен: зрілими червоними яблуками або бананами.
Читайте також:
Міжнародна організація надасть грошову допомогу деяким пенсіонерам. Виплати "приплюсують" до пенсій.
Стартувала реєстрація на отримання нових виплат для українців.
Кожна домашня рослина не лише прикрашає інтер'єр, але й приносить радість своєму господареві.
Котлети — це класична страва, яка є важливою частиною української кухні. Це ситна, смачна та…
Щоб вибрати ідеальний диван, важливо враховувати безліч факторів – від розмірів та форми до матеріалів…
Українців можуть позбавити небажаних дзвінків. Новий законопроєкт передбачає можливість ідентифікації абонентів, які порушують ваш спокій.…