Малорухливий спосіб життя збільшує ризик розвитку і інших порушень, таких як деменція, ускладнює виконання повсякденних завдань – приготування їжі, прибирання оселі, прання, відвідин друзів, магазинів та поліклініки, погіршуючи тим самим якість життя. Тому за будь-яких умов треба підтримувати рухову активність.
Але рухова активність має приносити радість. Виберіть заняття, яке вам подобається. Це можуть бути танці, їзда на велосипеді, плавання або йога.
Завжди виникає питання: як визначити інтенсивність навантаження під час руху, щоб не зашкодити собі?
Спробуйте «розмовний тест»:
Фізичні вправи не лише допомагають зміцнити м’язи, але й сприяють здоров’ю кісток і покращують метаболізм. Рекомендується щонайменше двічі на тиждень виконувати такі вправи, як гімнастика, йога або вправи з еластичною стрічкою.
Систематичність – ключ до успіху. Регулярні фізичні вправи помірної інтенсивності – це краще, ніж одноразові значні навантаження. Якщо у вас мало часу – навіть коротка щоденна зарядка принесе більше користі, ніж тривала, але нерегулярна.
Якщо у вас є хронічні захворювання або ви довгий час не були фізично активними, краще проконсультуватися з лікарем перед початком тренувань. Він допоможе вам вибрати безпечний і корисний план рухової активності.
Читайте також:
Пенсіонери мають низку обов’язків перед Пенсійним фондом України. Невчасне інформування про зміни у вашому житті…
На місці події працюють екстрені служби, які надають всю необхідну допомогу постраждалим. Також тривають аварійно-рятувальні…
Розмір допомоги сягає 5000 гривень на кожного члена родини.
У цей день відзначають 27 щорічних свят, з деякими з них ми хотіли б вас…
Багато господинь не люблять довго возитися на кухні, тому віддають перевагу простим рецептам. Пропонуємо найлегший…
Теплиця – це відмінний спосіб вирощування рослин, який дозволяє продовжити вегетаційний період і захистити рослини…