Статті

Підступна психосоматика: як погані думки та настрій перетворюються на хвороби – дізнайтесь свою причину

Які негативні емоції викликають захворювання?

Спровокувати деякі захворювання можуть стрес, образи, агресія або страх. Цей напрям в медицині називається «психосоматика» і вивчає, як емоції та психічний стан впливають на здоров’я людини. Які саме негативні емоції здатні вплинути на стан нашого здоров’я?

Головні болі

На головні болі часто страждають люди з інтелектом вищим за середній, які звикли пригнічувати свої емоції. Зазвичай у них занижена самооцінка, підвищено відчуття тривоги та страху, а крім того, вони звикли внутрішньо дорікати собі навіть за те, в чому вони зовсім не винні.

Проблеми з очами

Захворювання очей іноді можуть свідчити про наші внутрішні проблеми майже буквально. Наприклад, вважається, що:

  • глаукома розвивається у тих, хто так і не примирився зі своїм минулим;
  • короткозорість говорить про те, що людина не бачить далі свого носа і не хоче думати про майбутнє;
  • далекозорість, навпаки, свідчить про нездатність жити в теперішньому. Така людина надто довго думає, перш ніж щось зробити, і ніколи не бачить ситуацію цілком.

Болі у шійному відділі

Вважається, що саме тут розум «зустрічається» з почуттями. Якщо у людини з’являються хвороби шиї, їй потрібно переглянути свої стосунки з оточуючими. Такі люди зазвичай бояться озиратися, тобто вважають за краще втекти від ситуації, а не розібратися в ній.

Хвороби порожнини рота

Якщо проблеми з’являються в порожнині рота, це означає, що людина не може «прожувати» образу. Подумайте, кого ви не можете пробачити і за що. Крім того, це говорить про те, що людина не хоче приймати щось нове, а віддає перевагу «добре перевіреному» старому. Однак не можна жити минулим, треба рухатися вперед, хай і невеликими кроками.

Проблеми із зубами

Якщо людина не вміє ухвалювати рішення, це відбивається на стані її зубів. Зазвичай люди, які мають проблеми з зубами, нерішучі, вважають за краще, щоб усі проблеми за них вирішував хтось інший. При цьому верхні зуби відповідають за ухвалення рішень, а нижні – за відповідальність за ці рішення.

Біль у спині

Захворювання спини часто виникають у літніх людей. Вони вказують на те, що людина не має моральної підтримки, вона почувається самотньою, вважає, що її не люблять і боїться висловлювати свою любов. Якщо біль відчувається зліва, значить проблеми криються у відносинах з близькими, якщо справа – оточуючими. Якщо хвороба пов’язана з втратою рухливості, то людина боїться висловлювати свої добрі емоції дією.

Болі в попереку

Прихильники психосоматики вважають, що від болів у попереку частіше страждають люди, які хочуть чимось володіти, щоб відчути впевненість і стабільність у житті, але бояться попросити допомоги. Це призводить до того, що вони все звалюють на себе, в результаті не витримує поперек.

Проблеми із суглобами

Біль у суглобах, або артрит, з’являється у тих, хто у глибині душі впевнений, що його ніхто не любить. Такі люди зазвичай завжди намагаються чинити правильно, головні слова для них – «треба» і «повинен».

Часті вивихи і переломи

Якщо у людини часто виникають , ймовірно, вона дозволяє оточуючим маніпулювати собою. Якщо проблеми з’являються в районі колін, це говорить про впертість і небажання поступатися навіть малому.

Проблеми зі шлунком

Проблеми зі шлунком виникають у тих, кому не вистачає впевненості у житті. Такі люди часто відчувають безвихідь і розпач, почуваються неповноцінними і незахищеними. Захворювання шлунка з’являються також у тих, хто постійно відчуває приховане роздратування. Іноді полегшити психологічний стан може висловлювання вголос своєї думки.

Зайва вага

Найчастіше це захист від зовнішніх впливів. Люди із зайвою вагою у дитинстві або підлітковому віці часто переживали багато принижень та глузувань, що й змусило їх «захищати» своє тіло таким чином.

Метки: заболевание психосоматика

Новое на сайте

  • Статті

Як зробити теплицю своїми руками

Теплиця – це відмінний спосіб вирощування рослин, який дозволяє продовжити вегетаційний період і захистити рослини…

21/11/2024 23:55
  • Новини

Не проходьте повз: ця річкова риба просто на вагу золота – справжнє джерело вітамінів

Річкова риба посідає важливе місце у раціоні українців. Найперша її перевага в доступності у свіжому…

21/11/2024 23:25
  • Новини

Чи можна обприскувати орхідеї – кожен другий не знає точної відповіді

Орхідеї - улюблені рослини багатьох, але не всі квітникарі знають, чи можна обприскувати орхідеї, чи…

21/11/2024 22:54
  • Новини

Погода в Україні на п’ятницю, 22 листопада

22 листопада на території України очікується сніг, вітер, місцями дощі. На сході та півдні без…

21/11/2024 22:15
  • Новини

Магнітні бурі на п’ятницю, 22 листопада 2024 року

Чи будуть геомагнітні хвилювання цього дня?

21/11/2024 21:33
  • Новини

Страви Різдвяного посту: галушки по-мисливськи – обсмажена цибуля і трохи часнику роблять їх неповторними

В останній місяць осені розпочинається Різдвяний піст. За новоюліанським календарем він триває з 15 листопада…

21/11/2024 20:38