Понеділок, 20 Травня, 2024
ГоловнаЗдоров'яДогляд за раною: що допоможе швидкому загоєнню?

Догляд за раною: що допоможе швидкому загоєнню?

Этот материал также доступен на русском языке
Такі травми як порізи, проколи та забиття дуже часто зустрічаються у повсякденному житті. Серйозна рана потребує спеціальної обробки в медичному закладі, а ось із менш серйозними легко можна впоратися в домашніх умовах. Особливо якщо є під рукою всі необхідні засоби.

Як використовувати медичний клей у домашніх умовах?

Медичний клей – це спеціальний засіб, який допомагає скріпити шкіру, тканини та в деяких випадках навіть кістки. Цей клей – заміна накладення швів та скоб. При його застосуванні шкіра швидко відновлюється, і немає потреби знімати шви та проводити низку інших процедур. Як правило, його використовують хірурги у своїй повсякденній роботі.

У домашніх умовах використовувати медичний клей можна для догляду за невеликими порізами, проколами або подряпинами, словом у тому випадку, якщо пошкоджений верхній шар шкіри, а не більш глибокі тканини і особливо кістки.

Медики використовують медичний клей, ціна якого стартує від 500 гривень. Для домашньої мети, щоб обробляти дрібні порізи, необов’язково купувати дорогий засіб.

Перед використанням клею слід дотримуватись простих правил, щоб не допустити розвитку інфекції. Ось найголовніші з них:

  1. Перед початком роботи промити рану під проточною чистою водою.
  2. Вивчити її розмір та характеристики. У домашніх умовах медичним клеєм можна обробляти неглибокі рани, що мають чіткі, не рвані краї.
  3. Обережно чистими руками нанести невеликий обсяг клею на краї рани чи порізу. Не перестарайтеся! При великій кількості клею рана гоїться довше.
  4. Далі потрібно скласти краї рани разом і притримати в такому положенні приблизно 10-15 секунд, щоб клей, як слід, зафіксувався.
  5. Після нанесення клею потрібно кілька днів уважно спостерігати за раною. Якщо виникне нагноєння або з’являться запальні процеси, слід негайно звернутися до лікаря.
Догляд за раною

Як зупинити кровотечу?

Перш ніж використовувати медичний клей для загоєння рани, необхідно зупинити кровотечу. Перед тим як взятися за роботу потрібно вимити руки з милом і по можливості надіти одноразові стерильні рукавички. Дії зі зупинки кровотечі насамперед залежить від цього, з яким кровотечею доводиться мати справу.

  1. Артеріальна кровотеча виникає внаслідок пошкодження аорти чи інших артерій. Таку кровотечу легко розпізнати за основними характеристиками: кров яскраво-червоного кольору та швидка пульсація. Правильне надання першої медичної допомоги є дуже важливим. Перше, що треба зробити, викликати швидку допомогу. Далі оглянути, чи немає біля рани вивихів та переломів. Робити все це потрібно дуже швидко. Для зупинки кровотечі з артерії добре мати під рукою кровоспинні засоби, а також необхідно використовувати закрутку тканини або накласти джгут. Найкраще накладати джгут трохи вище за пошкодження. Якщо під рукою немає необхідного приладдя, то потрібно затиснути пальцем місце пульсації трохи вище за рану і в такому положенні чекати приїзду швидкої.
  2. При венозній кровотечі кров витікає повільно і має темно-бордовий колір та густу консистенцію. До приїзду швидкої допомоги можна накласти пов’язку, що давить, з бинта або марлі. Якщо це не допомогло зупинити кровотечу – рекомендується застосувати джгут-турнікет. Під джгут краще укласти вату чи марлю, це допоможе уникнути травмування шкіри.
  3. Капілярну кровотечу зупинити найлегше, оскільки вона незначна і виникає внаслідок пошкодження дрібних судин. При цьому необхідно промити рану під струменем чистої прохолодної води та обробити антисептиком, наприклад, перекисом водню. Обробляти відкриту рану йодом або зеленкою заборонено, оскільки це може призвести до опіку тканин. Далі необхідно нанести на рану медичний клей або стерильну пов’язку із бинта чи марлі.

*на правах реклами

Нове на сайті

купити ноутбук Львів, ціни в Україні