Вчені університету Ексетера (Англія) та Королівського коледжу Лондона виявили, що розгадування кросвордів відсуває старіння нашого мозку на десять років. У своєму експерименті вони встановили, що у любителів головоломок, особливо старшого віку:
Це також підтвердили неврологи, які стверджують: щоб зберегти працездатність мозку, його необхідно регулярно «тренувати», і найкраще з цим справляються логічні ігри та завдання.
Люди, які займаються інтелектуальною працею, можуть до похилого віку зберегти ясність думки. Таким чином, знижується ймовірність розвитку хвороби Альцгеймера або деменції.
Крім цього, головоломки заспокоюють нашу нервову систему, допомагають боротися з дратівливістю, відволіктися від проблем і легше пережити стресові ситуації.
***
Спеціалісти радять чергувати різновиди головоломок — кросворд, сканворд, ребус, судоку — щоб задіяти всі зони мозку. Завдання або питання не мають бути надто простими або складними.
Якщо щось відгадати не виходить, то шукайте відповідь в довідниках. Багато які ерудити залишають невирішене питання на кілька днів, а потім знову до нього повертаються.
До речі, науково доведено, що розгадування головоломок перед сном покращує пам’ять. У вечірній час у розумову роботу залучена більша частина головного мозку, що, в результаті, позитивно впливає на повноцінний сон.
Хвороби, операції, стреси, перевтома – все це позначається на силі й тембрі голосу, може навіть…
Ранні овочі, різноманітність зелені дають простір для фантазії господарок та експериментів на кухні.
Чимало українців отримують субсидію для компенсації витрат на оплату комунальних послуг. Проте чимало скарг на…
Вибір подарунка для особливої людини - це завжди трохи більше, ніж просто купівля речі. Коли…
Багато людей вважають, що спадщина — це лише квартира, будинок, земля або гроші. Але це…
Не всі сорти редиски дають хороший урожай. Тому до вибору насіннєвого матеріалу треба підходити обачно.