No menu items!
Субота, 9 Грудня, 2023
ГоловнаРізнеЯк "Прозоро" революціонізує закупівлю ліків

Як “Прозоро” революціонізує закупівлю ліків

У сучасному світі, де технології набувають все більшого впливу на різноманітні сфери життя, важливо зосереджуватися на оптимізації процесів. Особливо актуальним це стає у сфері медицини, де від ефективності рішень залежить здоров'я та життя людей. Як же система "Прозоро" вплинула на закупівлю ліків в Україні?

Раніше процес придбання лікарських препаратів могли супроводжувати численні корупційні скандали, непрозорість угод та відсутність конкуренції. Завдяки “Прозоро”, заклади охорони здоров’я отримали можливість здійснювати покупки в режимі реального часу, відстежувати ціни на аналогічні препарати та забезпечувати максимально вигідні угоди. Це також дало змогу постачальникам, незалежно від їх розміру, конкурувати на рівних умовах.

Сектор закупівлі ліків: особливості

Кожна галузь, яка залучена до державних закупівель через систему “Прозоро”, має свої особливості та виклики. Сектор закупівлі ліків – не виняток. Хоча основна ціль “Прозоро” полягає в забезпеченні прозорості та ефективності використання бюджетних коштів, у сфері закупівлі медикаментів ця задача набуває особливої актуальності. Перш за все, це стосується термінів придатності препаратів, необхідності зберігання в певних умовах та специфіки доставки. Основним аспектом, який слід враховувати при закупівлі ліків, є їх якість і безпека для пацієнтів. Тому закупівля ліків через прозоро надає можливість не просто перевіряти ціни, а й додаткові характеристики препаратів. До таких характеристик можна віднести: дослідження ефективності препарату, наявність сертифікатів якості та інші показники, що підтверджують відповідність міжнародним стандартам.

Система “Прозоро” дозволяє вказувати не лише ціну препарату, але й такі деталі, як дата виготовлення, умови зберігання та ін. Таким чином, заклад охорони здоров’я може обрати не тільки найвигіднішу пропозицію за ціною, але й ту, що найбільше відповідає його потребам. Другим важливим аспектом є логістика. Багато лікарських препаратів вимагають особливих умов зберігання та транспортування, зокрема контроль температури.

Закупівля ліків через Прозоро як інструмент

Система “Прозоро” внесла значущі зміни в процес закупівлі ліків, роблячи його більш прозорим, ефективним та конкурентним. Використовуючи цей інструмент правильно, можна не лише економити кошти, але й забезпечити належну якість лікарських препаратів для пацієнтів, наприклад:

  • Детально вивчайте деталі. Перед тим, як зробити вибір, важливо дослідити всю інформацію про препарат, зокрема його склад, дозування, термін придатності.
  • Спілкуйтеся з постачальниками. Це допоможе з’ясувати всі нюанси та отримати додаткову інформацію.
  • Слідкуйте за змінами на ринку. Ціни на лікарські препарати можуть змінюватися, тому важливо регулярно перевіряти пропозиції в “Прозоро” для отримання найвигідніших угод.

*на правах реклами

Нове на сайті

купити ноутбук Львів, ціни в Україні