П’ятниця, 22 Вересня, 2023
ГоловнаПенсійна справаДе можна отримати накопичені за три роки пенсійні виплати

Де можна отримати накопичені за три роки пенсійні виплати

Этот материал также доступен на русском языке
У внутрішньо переміщених осіб (ВПО) багато питань про пенсійне забезпечення. Більшість їх стосується документів, пенсій, підтвердження пільгового стажу.

Під час прямої лінії на запитання переселенців відповіла заступник начальника Головного управління Пенсійного фонду України у Київській області Олена Зорка.

Я переселенка з Донецької області, з тимчасово окупованої території міста Єнакієве. Пенсія за віком мені призначена з червня 2020 року. Пенсію мені нарахували, але перший раз я її отримаю в серпні. Хочу дізнатися, де я можу отримати накопичені за три роки виплати? Мені сказали, є якась черга, а де вона — я не зрозуміла.

— Механізм виплати пенсій, які не виплачені за період до місяця відновлення їх виплати (у Вашому випадку — до серпня 2023), внутрішньо переміщеним особам визначено Порядком, затвердженим Постановою № 1165 Кабінету Міністрів України від 10.11.2021.

Облік сум пенсійних виплат, які підлягають виплаті, відповідно до вимог Порядку № 1165, ведеться територіальними органами Пенсійного фонду України, в яких особи перебувають на обліку.

Визначені в Порядку № 1165 пенсійні виплати за минулий період, у тому числі нараховані на виконання рішень суду, що набули законної сили, проводяться отримувачам, яких внесено до Переліку станом на 1 січня відповідного року.

Сума нарахованої Вам пенсії з дати її призначення до серпня 2023 року підлягає виплаті за рахунок коштів державного бюджету за окремою бюджетною програмою, передбаченою в бюджеті Пенсійного фонду України на 2024 рік.

Автори: Тамара Тисячна і Сергій Чернявський

Новини по темі

Нове на сайті