Середа, 24 Липня, 2024
ГоловнаЗдоров'яКитайська гімнастика для людей похилого віку омолодить ваше тіло і продовжить повноцінне...

Китайська гімнастика для людей похилого віку омолодить ваше тіло і продовжить повноцінне життя

Этот материал также доступен на русском языке
Комплекс із 25 вправ відомий у Китаї як «гімнастика для людей похилого віку». Виник він у давнину і застосовується лікарями з лікувально-профілактичною метою дотеперішнього часу.

Продовжуємо публікувати вправи для людей похилого віку (початок ви знайдете тут, а продовження – за цим посиланням).

Комплекс із 25 вправ відомий у Китаї як «гімнастика для людей похилого віку». Виник він у давнину і застосовується лікарями з лікувально-профілактичною метою дотеперішнього часу.

Знаменитий лікар Хуа-То, який жив у II столітті н.е., писав: «Рух допомагає травленню, хорошому кровообігу, запобігає хворобам. Якщо ручка дверей часто рухається, вона не іржавіє. Так і людина, якщо вона багато рухається, то не хворіє».

  • ВПРАВА 12. Самомасаж обличчя. Рух «умивання обличчя розкритими долонями». Двома розкритими долонями зробити легке розтирання обох половин обличчя. Долоні рухаються вгору і вниз, захоплюючи щоки та скроні. Таких рухів зробити 15-20 у той та інший бік.
  • ВПРАВА 13. Вправа для шиї. Схрестивши пальці кистей, покласти їх ззаду на шию (голову злегка нахилити вперед) і намагатися розігнути голову назад невеликими рухами, похитуючись. Руки, що лежать на шиї, повинні чинити певний опір. Таких рухів слід зробити 15-20. Темп середній.
  • ВПРАВА 14. Самомасаж області плечей. Правою долонею круговими рухами розтирати область лівого плеча. Аналогічно розтирати лівою долонею область правого плеча. Спочатку рухи легкі, поверхневі, а потім із деяким натиском. Виконати 20 кругових рухів на одному плечі і стільки ж на іншому.
  • ВПРАВА 15. Вправа для рук. Рухи напівзігнутими в ліктях руками, як під час бігу: одна рука йде вперед, а інша назад. Зробити 20-30 рухів, середній темп.
  • ВПРАВА 16. Вправи для рук та плечового пояса. Скласти пальці обох рук у замок, потім здійснити напружене витягування зчеплених рук праворуч і вгору, злегка піднімаючи таз від поверхні ліжка чи табурету. Аналогічний рух руками зробити в інший бік, тобто вліво та вгору. В обидві сторони зробити по черзі по 10 рухів.
  • ВПРАВА 17. Самомасаж спини. Злегка нахилитися вперед і буграми обох долонь розтирати область попереку рухами вгору і вниз. Рухи починають від найвищої точки на спині і проводять до крижів. Обидві руки рухаються у протилежних напрямках. Рухи починати біля хребта (але сам хребет не розтирати!) і поступово наближати до бічних поверхонь поперекової області. Виконати 20-30 рухів у середньому темпі з невеликим натиском.
  • ВПРАВА 18. Самомасаж живота. Правою чи лівою рукою робити спіралеподібні рухи (розтирання) області живота за годинною стрілкою. Починаючи кругові рухи навколо пупка, їх поступово розширюють, доходячи до периферії області живота. Потім вони звужуються, коротшають і закінчуються в області пупка. Виконати 30 спіралеподібних рухів однією рукою та 30 — іншою, темп середній. Необхідно трохи натискати рукою на черевну стінку.

Продовження – у наступних публікаціях.

Нове на сайті

купити ноутбук Львів, ціни в Україні