Відповідає лікар-дерматолог Андрій Перехрестенко:
– Якщо родимки постійно зачіпаються ланцюжком, бретелькою білизни, поясом або ще якось, краще проконсультуватися з лікарем і, можливо, видалити їх, щоб уникнути переродження.
Будь-які зміни – кольори, зростання країв (причому і вбік, і назовні), форми – повинні насторожити, як і те, що частина родимки відпала або почала кровоточити.
Не можна ігнорувати і свербіж, поколювання, печіння, поява тепла. Це може вказувати на переродження родимки в меланому – найагресивнішу ракову пухлину шкіри.
При підтвердженні діагнозу важливо не затягувати з лікуванням. Якщо меланома захоплена на місці, де виникла, то лікар січе її, прибравши трохи і здорової тканини, – тоді проблема зникає. Упустивши момент або у випадку, коли меланома агресивніша, доводиться видаляти і прилеглі лімфовузли, і навіть органи.
– Видалені тканини досліджують на злоякісні клітини?
– Будь-яка родимка вимагає гістологічної експертизи. Буває, у людини виникає рак внутрішніх органів, і онкологи вважають, що це вже метастази, а причину знайти не можуть. І лише розпитавши пацієнта, з’ясовують, що він колись видалив у хірурга родимку.
Здоровий сон – це основа гарного самопочуття.
Яйце, цукор і борошно - все просто, але бісквіт не піднімається, то тріскається, то осідає.…
Зміна сезону часто викликає посилення симптомів хронічних шкірних захворювань: екземи, псоріазу, грибка, алергії.
Великодній святковий стіл без домашньої ковбаси уявити важко. А ось приготувати її легко та нескладно.
Перш ніж підписувати будь-які фінансові документи, важливо розуміти, на що саме ви погоджуєтеся, які умови…
На електронну пошту редакції «На пенсії» надійшов лист з Німеччини. Жінка на ім’я Наталія захотіла…