Любисток лікарський діє як сечогінний, відхаркувальний, заспокійливий і болетамувальний засіб, тонізуюче впливає на серцевий м’яз, посилює кишковий тонус, зменшує метеоризм, зумовлює збільшення кровонаповнення органів малого таза.
Найчастіше ця рослина використовується як сечогінний засіб при набряках серцевого походження, асциті, хронічних запальних процесах у нирках та сольових діатезах.
Крім застосування любистку як діуретичного засобу, його використовують при нервових захворюваннях, анемії, хронічних бронхітах, запаленні легень, млявій перистальтиці кишок, а також проти глистів.
Вживання ліків з любистку ПРОТИПОКАЗАНЕ при гострому гломерулонефриті та пієлонефриті і вагітним.
Настій коріння любистку з успіхом застосовують у дерматології й косметиці для видалення ластовиння (зволоженим ватним тампоном протирають пігментні плями 2 рази на день протягом 2 тижнів, краще до настання сонячних весняних днів).
Для лікування інфекційних тріщин куточків рота настій наносять піпеткою на куточки рота 2 рази на день, а для лікування гноячкових висипів на тілі застосовують компреси і одночасно п’ють теплий настій по 1 склянці за день.
Настоєм коріння двічі на тиждень миють голову (без мила) при випадінні волосся і при лупі.
Пом’яте свіже листя любистку прикладають до чола при головних болях різного походження.
Листя і коріння любистку використовують і як приправу до страв.
Для лікарських потреб використовують коріння, рідше – траву і плоди. Траву заготовляють під час цвітіння рослини, плоди – в період повної їхньої стиглості.
Коріння викопують восени у рослин 3-4-річного віку.
Сушать сировину в затінку на відкритому повітрі або у теплому приміщенні. Штучне сушіння проводять при температурі 40°. Готову сировину, яка дуже гігроскопічна, зберігають у щільно закритих банках або бляшанках у сухому місці.
Кожна домашня рослина не лише прикрашає інтер'єр, але й приносить радість своєму господареві.
Котлети — це класична страва, яка є важливою частиною української кухні. Це ситна, смачна та…
Щоб вибрати ідеальний диван, важливо враховувати безліч факторів – від розмірів та форми до матеріалів…
Українців можуть позбавити небажаних дзвінків. Новий законопроєкт передбачає можливість ідентифікації абонентів, які порушують ваш спокій.…
Вже з 1 грудня 2024 року клієнтів "Ощадбанку" очікують суттєві нововведення. Чи стануть послуги банку…
Фінансовий ліміт на один подарунок становить 1500 грн. Фото листів будуть публікуватися на сторінці фонду…