No menu items!
П’ятниця, 19 Липня, 2024
ГоловнаСпоживачЯк обладнати ванну кімнату для людей з інвалідністю?

Як обладнати ванну кімнату для людей з інвалідністю?

Якщо в домі є люди з інвалідністю або люди похилого віку, то для підвищення комфорту та запобігання виникнення травматизму, ванну кімнату треба облаштувати спеціальним обладнанням.

Вибираємо раковину

Сантехніка для людей з інвалідністю має свою специфіку та відрізняється від тієї, якою користуються інші люди. Для людей з особливими потребами рекомендується придбати спеціальну сантехніку. Краще робити це в спеціалізованих магазинах, продавці яких добре знаються на специфіці товару та зможуть порекомендувати найкращий варіант, враховуючи індивідуальні потреби покупця. Наприклад, інтернет-магазин ABCCeramica пропонує широкий асортимент спеціальної сантехніки. Ознайомитися з пропозицією можна за посиланням: https://abcceramica.com.ua/ua/katalog/oborudovaniye-dlya-ludey-s-invalidnostyu/.

Раковини, які встановлюються у ванних кімнатах для людей з інвалідністю, можуть бути декількох видів:

  • підвісна раковина, яка має невелику чашу. Такі раковини підсилюються по всьому периметру бортиками. Також вони можуть мати спеціальне поглиблення з переднього боку для того, щоб спростити користування раковиною людям, які пересуваються у візку;
  • раковина, яка дає можливість змінювати кут нахилу.

Що ж стосується змішувача, то рекомендується встановити сенсорний, який дає можливість безконтактного керування. Завдяки тому, що такий змішувач містить вбудований термостат, повністю виключається можливість отримати опіки.

Як підібрати унітаз?

Унітази для людей з обмеженими можливостями також мають свою специфіку. Вони відрізняються від звичайних висотою та шириною. Як правило, спеціалізований унітаз на 10 см вищий за звичайний. Такі унітази можна доповнити спеціальними тримачами або відкидними ручками. Ручки та тримачі виготовляються з міцного матеріалу та мають покриття, яке запобігає ковзанню рук. За необхідності унітаз може бути обладнаний тримачем для туалетного паперу. Змив може мати як ручне, так і ножне керування. Також унітаз можна обладнати сенсорною кнопкою для зливу.

Де встановити спеціальні поручні?

Широкий вибір різноманітних тримачів пропонує магазин плитки і сантехніки ABCCeramica. Такі ручки потрібні для того, щоб допомогти людям з особливими потребами вільно пересуватися ванною кімнатою, а також мінімізувати можливість отримання травм внаслідок падіння. Все необхідне обладнання можна замовити з доставкою, як в Київ, так і в інші населені пункти України.

Ручки для людей з інвалідністю встановлюються:

  • біля раковин, унітазів, душових кабін або ванн.
  • по периметру стін у ванній кімнаті. Це необхідно зробити у тому разі, якщо ванна кімната великих розмірів.

Усі поручні виготовляються з міцного алюмінію та оброблені матеріалом, який запобігає ковзанню рук.

Загальні правила обладнання ванних кімнат для людей з інвалідністю

  1. Вхідні двері у ванну кімнату мають відчинятися назовні.
  2. Вмикачі світла та розетки мають розташовуватися не вище 60 см від підлоги.
  3. Підлога повинна бути викладена неслизькою кахельною плиткою. Якщо на підлозі є килимки, то вони мають бути добре зафіксовані.

Нове на сайті

купити ноутбук Львів, ціни в Україні