Читачка запитує: “Чому на зубах утворюються камені?”
Відповідає стоматолог-ортопед Валерій Шевчук:
– Процес нагадує появу накипу в чайнику: що більше мінералів у воді, то швидше утворюється накип. Часто камені з’являються у тих, хто їсть оброблену та розм’якшену їжу і мало вживає волокнистих і твердих продуктів (наприклад, яблук, моркви), а зуби призначені для того, щоб жувати.
Мають значення супутні захворювання, насамперед шлунково-кишкового тракту, склад слини, який у всіх різний (він відрізняється навіть у міських та сільських мешканців). Але головне – наскільки ретельно людина доглядає зуби та порожнину рота, як часто відвідує стоматолога для професійного чищення зубів.
– Яка їжа запобігає появі каменів?
– Особливої дієти немає: харчування має бути раціональним. Небажано їсти багато фруктів, у тому числі кислих, пити газовані напої, тому що у роті формується кисле середовище. Відразу почистивши зуби, можна пошкодити емаль.
– Що буде, якщо камені вчасно не видалити?
– Вони шкодять яснам і твердій тканині зубів. Кислоти, що утворилися через продукти життєдіяльності мікроорганізмів, роз’їдають зубну емаль, а це небезпечно розвитком карієсу.
Крім того, твердий наліт травмує ясенний край, викликаючи появу «кишень» спочатку в яснах, а потім і в кістковій тканині, де живуть мікроби. Розвиваються захворювання пародонту – комплексу тканин, що оточують зуб: виникають запалення ясен (гінгівіт), пародонтит, внаслідок чого з’являється рухливість зубів, зростає загроза їх видалення.
За матеріалами fakty.ua
Дуже часто узаконення самобуду перетворюється на складний та заплутаний процес для звичайної людини. Він вимагає…
Багато овочівників вважають, що помідори потребують частих і рясних поливів. Але чи це так насправді?
9 квітня подекуди у центральних, західних та північних областях України очікується сніг.
Якою буде космічна погода? Чи будуть геомагнітні хвилювання цього дня?
Здоровий сон – це основа гарного самопочуття.
Яйце, цукор і борошно - все просто, але бісквіт не піднімається, то тріскається, то осідає.…